Засідання гуртка “Менеджер”

Ділова гра «Політ на Місяць»

16 квітня 2024 року відбулося чергове засідання наукового гуртка «Менеджер» у формі ділової гри за участю гуртківців на тему: «Політ на Місяць».

Метою засідання гуртка стало формування у здобувачів сучасного управлінського мислення, ухвалення адекватних управлінських рішень, розвиток навичок навіювання, переконання, аргументації, здатність вислуховувати, зрозуміти опонента, прийняти зважене групове рішення, оцінити внесок кожного гравця в «виживання групи» в змодельованій ігровій екстремальній ситуації.

Короткий сюжет: Ви є членом екіпажу космічного корабля, який зазнав аварії на освітленій поверхні Місяця. На кораблі збереглася частина оснащення космічної експедиції. Учасникам пропонується спочатку поодинці прийняти рішення про стратегію поведінки в даній ситуації, вибрати і проранжувати за важливістю наявне оснащення. Потім учасникам гри пропонується прийняти рішення спільно, всередині кожної групи. Результати порівнюються з експертними оцінками, зробленими авторитетними експертами в галузі проблем виживання в екстремальних умовах.

Кожен учасник має можливість оцінити свій внесок у груповий процес, виявити переваги і недоліки свого стилю поведінки в групі, зробити висновки, що стосуються необхідності вдосконалення своїх комунікаційних навичок. Для гри характерний яскраво виражений змагальний момент. Тривалість гри 60-90 хвилин. Необхідні умови: один калькулятор на всіх, дошка з крейдою або великий лист паперу і фломастер, по листу паперу і ручці на кожного гравця.

В ході гри у здобувачів розвивалися практичні навички індивідуального та командного прийняття рішень, можливість прийняття рішень методом консенсусу.

В кінці засідання керівник гуртка Оксана ДОСИН виокремила переваги проведення ділових ігор, зокрема:

  • у процесі ділової гри досягається вищий рівень спілкування, оскільки ділова гра реалізує конкретну діяльність (обговорення проєкту, участь у конференції, бесіда з колегами);
  • ділові ігри – це колективна діяльність, яка дає змогу брати у ній активну участь всій групі в цілому та кожному члену групи зокрема;
  • виконання різноманітних наукових та практичних завдань дає конкретний результат, завдяки чому у студентів виникає відчуття задоволення від власних дій, бажання ставити і вирішувати нові завдання;
  • вироблення стратегії, тактики спілкування, а також вибору при цьому найбільш відповідних форм і засобів.

Використання ділових ігор значно зміцнює зв'язок (студент-викладач), розкриває творчий потенціал кожного студента. Досвід проведення ділової гри показав, що в її процесі відбувається більш інтенсивний обмін ідеями, інформацією, вона спонукає учасників до творчого процесу.