ЦK спеціальностей 101 "Екологія", 206"Садово-паркове господарство"

Склад циклової комісії

         Мельник Юлія Юріївна – викладач першої категорії, голова циклової комісії

0997877176

Викладає дисципліни: «Біологія», «Технічна мікробіологія», «Мікробіологія та вірусологія»

          Електронна пошта: ilcukulia66@gmail.com

 

        Копер Надія Євгенівна – кандидат географічних наук

Викладає дисципліни: «Метеорологія та кліматологія»

          Електронна пошта: kopernadya@gmail.com

 

          Чуй Ольга Василівна – кандидат біологічних наук

Викладає дисципліни: «Дендрологія», «Фізіологія рослин»

          Електронна пошта: 4yjolja@gmail.com

 

          Караванович Христина Богданівна – викладач першої категорії

Викладає дисципліни: «Моніторинг довкілля», «Збалансоване природокористування», «Охорона навколишнього середовища», «Ландшафтна екологія», «Методи вимірювання параметрів навколишнього середовища»

          Електронна пошта: kristina_kvitana@ukr.net

 

          Трушик Віра Ігорівна – викладач другої категорії

Викладає дисципліни: «Образотворча грамота», «Орпганізація робіт в садово-парковому господарстві», «Декоративне садівництво», «Декоративні газони»

          Електронна пошта: zharska.vira@ukr.ner

 

          Мацюк Любов Романівна – магістр лісового господарства

Викладає дисципліни: «Проектування об’єктів зеленого будівництва», «Озеленення присадибних ділянок»

          Електронна пошта: lubovstruk10@gmail.com

 

         Боднар Ірина Петрівна – архітектор

 

Викладає дисципліни: «Ландшафтна архітектура», «Образотворча грамота»,   «Проектування об’єктів зеленого будівництва».

         Електронна пошта: irapetbod@gmail.com

 

 

         Смірнова Ніна Степанівна – викладач

Викладає дисципліни: «Організація робіт в садово-парковому господарстві»

         Електронна пошта: ninasmirnova073@gmail.com

 

 

         Яцишин Олег Михайлович – магістр лісового і садово-паркового господарства

Викладає дисципліни: «Кввітництво»

         Електронна пошта: olegyatsyshyn55@gmail.com

 

 

         Кацуляк Юрій Дмитрович  - кандидат сільськогосподарських наук

Викладає дисципліни: «Розсадники декоративних рослин»

         Електронна пошта: maryanasishuk@gmail.com

 

 

 

         Кравець Володимир Вікторович - кандидат технічних наук

Викладає дисципліни: «Безпека життєдіяльності», «Автоматизація виробництва», «Механізація робіт».

         Електронна пошта: vladkravetsphd@gmail.com

 

 

         Мельниченко Галина Михайлівна –  кандидат біологічних наук

Викладає дисципліни: «Біологія та еекологія», «Нормування антропогенного навантаження на НС».

         Електоронна пошта: gdutchak@ukr.net

 

         Гаврилів Юрій Львович – кандидат технічних наук

Викладає дисципліни: «Креслення»

         Електронна пошта: meson1959@gmail.com

 
          Шиян Тарас Дмитрович - Інженер  лісового господарства, спеціаліст.
 
Викладає дисципліни: "Ландшафтна архітектура", "Ландшафтний дизайн", "Основи гідрології", "Основи композиції та топіарне мистецтво"
 

Навчальна робота

План роботи комісії

Графік проведення консультацій викладачами комісії

Графік проведення відкритих занять

Графік взаємовідвідування занять

Звіти з проведеного студентами спеціальності 101 «Екологія» анкетування в першому семестрі 2023-2024 н. р.

Звіти з проведеного студентами спеціальності 206 «Садово-паркове господарство» анкетування в першому семестрі 2023-2024 н. р.


Про циклову комісію

Якщо ви хочете вивчати та цінувати природу,

спершу необхідно зрозуміти мову, на якій вона говорить.

(Річард Фейнман)

 

          Основними напрямами і завданнями роботи викладачів циклової комісії є: формування ключових компетентностей в процесі вивчення профілюючих дисциплін; врахування особливостей організації освітнього процесу в умовах змішаного та дистанційного навчання; перспективне оновлення інформаційно-метьодичної та матеріально-технічної бази викладання дисциплін циклу; використання системно-структурного та функціонального підходів освітньої підготовки студентів.

          Функціональна діяльність циклової комісії полягає в проведенні всіх видів навчальної, науково-методичної, практичної, культурно-виховної робіт у процесі підготовки фахівців; проведення виховної роботи із студентами коледжу; здійснення інших видів діяльності. Викладачі циклової комісії займаються науковою та науково-методичною роботою а також  беруть активну участь у науково-практичних конференціях.

          Тема над якою працює циклова комісія: «Впровадження у навчальний процес комп’ютерних технологій та сучасних методів навчання».

          Завдання циклової комісії полягають у:

  • забезпеченні високого рівня знань здобувачів освіти з дисциплін екології та садово-паркового господарства, необхідних для вивчення послідуючих фундаментальних і фахових дисциплін та формування професійних компетентностей;
  • формуванні необхідних у практичній діяльності майбутніх  фахівців умінь і навичок для збереження рослин та навколишнього середовища;
  • здійсненні науково-дослідницької роботи із залученням викладачів та студентів;
  • активізувати пізнавальну діяльність студентів, розвивати їхні комунікативні та розумові здібності.

Студенти вражають комісію своїми проектами

Сьогодні відбувся захист кваліфікаційних робіт студентами випускного курсу освітньої програми «Садово-паркове господарство» коледжу.
Студенти приємно вразили не лише своєю енергією, але й глибокими знаннями під час захисту кваліфікаційних робіт перед комісією. Проекти з озеленення ділянок виявилися справжньою перлиною серед виступів. Студентські роботи, присвячені зеленим ініціативам, вражають своєю оригінальністю та практичністю. Замість стандартних рішень, студенти пропонують інноваційні підходи до озеленення ділянок, які враховують екологічні та естетичні аспекти. Кожен проект враховує особливості місцевості та ефективно використовує ресурси. Окрім проектів з озеленення, студенти також представили інші цікаві роботи, відображаючи широкий спектр їхніх навичок і здібностей.
Високий рівень підготовки студентів є неабиякою заслугою викладачів та результат виконання освітньої програми коледжу. Зазначимо, що студенти продемонстрували відмінне розуміння та застосування теоретичних знань у практичних завданнях.
Результати захисту кваліфікаційних робіт підтверджують, що молодь нашого коледжу виходить у світ з глибоким розумінням сучасних викликів та здатністю пропонувати інноваційні рішення. Це свідчить про успішну роботу навчального закладу та визначає його як лідера в галузі підготовки кваліфікованих фахівців.

 

Здорові рослини - запорука врожаю.

 

На протязі першого  семестру 2022-2023 навчального року студенти спеціальностей « Садово-паркове господарство» та «Екологія» разом із викладачами коледжу Караванович Х.Б, та Мельник Ю.Ю провели пізнавальні заняття у Івано-Франківській міські дитячі екологічні станції. Під час занять студенти ознайомилися з історією створення станції та парників які розташовані на території, що започатковані польським паном. Родичі цього пана і в наші дні приходять провідати станцію.

Екологічний, біологічний та зоологічний - за такими трьома напрямками працює Івано-Франківська міська дитяча екологічна станція. Щороку тисячі дітей займаються тут дослідженнями, результати  яких презентують на всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Часто стають призерами. Так, нещодавно вихованці станції під керівництвом наставників посіли перше місце на Всеукраїнському конкурсі з флористики та фітодизайну на тему «Код нації».

Упродовж минулого навчального року 150 вихованців дитячої екологічної станції стали переможцями міжнародних конкурсів, ще 240 — всеукраїнських, розповіла директорка станції Ганна Левицька. З її слів, усі здобутки отримують завдяки злагодженій командній роботі дітей та колективу. Про юних франківських екологів знають і за кордоном.

Рослини які вирощуються у парниках ідуть на озеленення території міста, шкіл та садочків . Також на території є компостна яма куди звозять опале листя з територій навчальних закладів для перегною. Пізніше цей перегній використовують для розсад. Екологічна станція використовує тільки свою землю для теплиць.

Також під час екскурсії наші студенти дізналися про користь «аромостежки» та прогулялись недавно створеним дендропарком, освоїли методи обрізки хвойних дерев та ознайомилися з принципами сівозміни сільськогосподарських культур.

Обласний конкурс творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу»

Студентка Дземан Ольга під керівництвом викладача спеціальності “Садово-паркове господарство” Трушик Віри Ігорівни, зайняла І місце за напрямом образотворче мистецтво, виконавши роботу на полотні під назвою «Незламна». Образ української жінки з Джавеліном в руках символізує незламність та силу нашого народу, а лелеки у небі - символ любові до рідної землі, Батьківщини, оберіг сімейного затишку.

Екскурсія студентів в  Івано-Франківську міську дитячу екологічну станцію.

Екологічний, біологічний та зоологічний - за такими трьома напрямками працює Івано-Франківська міська дитяча екологічна станція. Щороку тисячі дітей займаються тут дослідженнями, результати  яких презентують на всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Часто стають призерами. Так, нещодавно вихованці станції під керівництвом наставників посіли перше місце на Всеукраїнському конкурсі з флористики та фітодизайну на тему «Код нації».

Упродовж минулого навчального року 150 вихованців дитячої екологічної станції стали переможцями міжнародних конкурсів, ще 240 — всеукраїнських, розповіла директорка станції Ганна Левицька. З її слів, усі здобутки отримують завдяки злагодженій командній роботі дітей та колективу. Про юних франківських екологів знають і за кордоном.

Також під час екскурсії наші студенти дізналися про користь «аромо стежки» та прогулялись недавно створеним дендропарком, освоїли методи обрізки хвойних дерев.

Обговорення проекту освітньо-професійних програм

28 березня 2023 року цикловою комісією профілюючих дисциплін зі  спеціальностей 101 «Екологія» та 206 «Садово-паркове господарство» було організовано відкрите засідання по обговоренню проекту освітньо-професійних програм. В обговоренні взяли участь усі члени циклової комісії, завідувач технологічного відділення кандидат сільськогосподарських наук   Вихованець В. Я., а також члени студентського самоврядування. Від представників екологічних організацій запрошені Шиян Галина Григорівна – завідувач зоолого-рослинницьким відділенням Івано-Франківської міської дитячої екологічної станції та Шинкарук Галина Василівна – заступник директора з навчально-методичної  роботи Івано-Франківського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

В.Я. Вихованець звернув увагу учасників засідання на особливості співпраці викладачів циклової комісії, студентів та представників екологічних організацій щодо покращення підготовки майбутніх фахівців.

Учасники засідання акцентували увагу на екологічних  викликах пов’язаних з веденням бойових дій на території України, особливостях практичної підготовки студентів в цих умовах та роботи над науковими дослідженнями.

В ході зустрічі відбувся обмін думками стосовно змісту освітньо-професійних  програм.

 Шиян Г.Г. висловила готовність сприяти практичній підготовці здобувачів фахової передвищої освіти та надати їм можливість проходження виробничої практики на базі екологічної станції.

Шинкарук Г.В. наголосила на особливостях післявоєнного розвитку екології та садово-паркового господарства, дала слушну пораду щодо впровадження  кейс-технологій,  які допомагають моделювати проблему певного характеру і  знаходити варіанти вирішення поставлених перед студентами завдань.

Тиждень циклової комісії

20-24 березня 2023 року у ВСП «Івано-Франківський фаховий коледж ЛНУП» відбувся тиждень циклової комісії профілюючих дисциплін із спеціальностей 101 «Екологія» та 206 «Садово-паркове господарство».

 В рамках тижня циклової комісії викладачами було організовано ряд пізнавальних та навчальних заходів.

20 березня викладач Чупа В.М. провів відкрите заняття в 31-Е групі на тему: « Дослідження фізичних полів та їх вплив на здоров’я населення».

21 березня – студентами 11-СП та 11-Е груп під керівництвом викладачів Трушик В. І. та Мельник Ю. Ю. проведено благоустрій та озеленення території коледжу, а саме висаджено декоративні рослини на клумбах, підстрижено та сформовано крони чагарникових та деревних насаджень.

22 березня -  викладачами Мельник Ю. Ю, Трушик В. І. та Мацюк Л. Р проведено екологічний брейн-ринг під гаслом «Природа – як картинка Рафаеля» між студентами 11-Е, 11-СП та 11-А груп. Мета заходу - узагальнити та розширити знання студентів про рослини, природу та її охорону, розвивати естетичне сприйняття навколишнього, розвивати спостережливість, уяву та кмітливість студентів.

23 березня відбулася зустріч з Кочмар Мар’яною Ігорівною,  потенційним роботодавцем, власницею садового центру  «Королівський сад»., який розташований у селі Загвізді. Мар’яна Ігорівна розповіла про особливості роботи ландшафтного дизайнера, про проектування та  реалізацію проектів, про озеленення території та догляд за нею. 

24 березня викладачі циклової комісії Чуй О.В., Копер Н.Є., Мацюк Л.Р. та Мельник Ю.Ю. взяли участь у щорічній студентській науково-практичній конференції на тему «Енергетична та харчова безпека України», яка проходила в  коледжі. 

У цей складний для кожного українця час, важливо усвідомлювати і бути вдячними захисникам, саме завдяки їм ми маємо можливість безпечно працювати та навчатися!

Навчання у практичних умовах

27 квітня 2023 року студенти та виклалачі коледжу провели заняття на базі ДП «Дністровське басейнове управління водних ресурсів». Провідний спеціаліст підприємства ознайомила студентів з основними аспектами їхньої роботи, принципом проведення лабораторних досліджень щодо визначення якості питної води.

Івано-Франківський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Однією з найактуальніших проблем сучасності є взаємодія людини з природою. Важливим аспектом у вирішенні проблеми збереження природних ресурсів є освіта людей в області навколишнього середовища, екологічне виховання всього населення, а особливо підростаючого покоління. Результатом екологічного виховання людини є формування мотивів, потреб, звичок цілеспрямованої екологічної поведінки та природоохоронної діяльності, здорового способу життя. Саме сповідуючи ідею принципу природовідповідності, основою якого є вчення про те, що людина — це частина природи, яка живе за її законами, працює Івано-Франківський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді. 26.04. студенти 1-Ю групи з викладачкою Мельник Ю.Ю відвідали центр. Завідувачка відділу організаційно-методичної роботи Кухар Ірина Миколаївна ознайомила студентів з структурою та роботою ОЕНЦУМу. Студенти довідалися, що центр складається з біологічного, організаційно-методичного відділів та живого кутка. На базі центру організована робота різних гуртків, які відвідують вихованці з цілої області. В ОЕНЦУМі створено музей українознавства та екології. В музеї розміщені легенди про рослинний і тваринний світ, куточок хліба, колекція писанок, методичні розробки народних свят та обрядів, методичні матеріали з охорони та збереження навколишнього середовища, природи. У живому кутку центру знаходяться різні види кроликів, шиншили, папуги та хом’яки. Також центр має площу 0,25 га, де розміщені дендрологічний, квітково-декоративний, зоолого-тваринницький, колекційний відділи та зелений клас. Зустріч видалась дуже корисною та цікавою для студентів.

Дбаємо про майбутнє України вже сьогодні!

30 травня 2023 року на базі коледжу відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція на тему «CТРАТЕГІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ УКРАЇНИ: ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ, ЕКОНОМІКА ТА ІНФОРМАЦІЙНА ОСВІТА». До роботи конференції долучилися ВНЗ з цілої України. Учасники конференції, серед яких доктори с/г наук, кандидати економічних наук, викладачі та аспіранти підняли важливі питання, які дають повний опис шляхів розвитку України після Перемоги та впровадження новітніх методів викладання в освіті. За підсумками конференції видано збірник тез доповідей. Дякуємо учасникам та організаторам конференції за активну роботу.

Участь викладачів коледжу в Ярмарці професій: розширення горизонтів майбутнього

Наш коледж прийняв участь у ще одній знаковій події, яка не тільки підкреслила важливість освіти, але й допомогла учням визначитися із своєю майбутньою професією. На запрошення Тисменицького центру зайнятості ми відвідали Ярмарку професій у Старолисецькому ліцеї, де викладачі та студенти коледжу мали змогу розповісти про навчальний заклад і презентувати наші спеціальності.

Метою цієї події було дати молодим людям можливість краще зрозуміти свої можливості та обрати професійний шлях, який найкраще відповідає їхнім інтересам і навчальним здібностям. Ярмарка Професій була важливою подією для всіх учасників, адже вона створила унікальну можливість обміну ідеями і досвідом між учнями, викладачами і представниками різних професій.

Разом ми будуємо краще майбутнє для нашої молоді та нашого регіону!

Благодійна акція “Підтримай наших захисників”

В переддень Дня працівників сільського господарства з ініціативи Ради студентського самоврядування була оголошена акція "Підтримай наших захисників ". В рамках акції пройшов благодійний ярмарок , організований студентами та викладачами технологічного відділення. Доброчинна подія об'єднала студентів, викладачів, батьків.

Чого тут тільки не було : смаколики, напитки, солодощі, страви української кухні...Кожна група, яка брала участь у ярмарку, намагалася не лише вразити креативністю, творчим підходом, але й зібрати якомога більше коштів для наших захисників. Під час акції зібрано 43 тис.грн., які урочисто були передані воїнам 109- го батальйону 110- ї гірсько-штурмової бригади.
Разом наближаємо Перемогу!

З Днем працівників сільського господарства!

Теперішня осінь знову незвична, осінь тривоги, скорботи та болю. Та як би нам не було важко в часі війни, ми сьогодні вшановуємо людей, які розвивають аграрний сектор економіки, що складає основу життя держави та добробуту її громадян.

В цьому часі збіглися ще 2 знакові події для нашого коледжу – відзначення професійного свята працівників сільського господарства України та вручення дипломів фахового молодшого бакалавра студентам заочного відділення за спеціальністю «Агрономія». Щоб бути успішним у обраній професії, потрібно мати, в першу чергу, справжній талант та любов до рідної землі.

Усім працівникам аграрного виробництва у їх професійне свято ми адресуємо найгарячіші привітання і побажання врожайного на щастя життя! Міцного здоров’я, благополуччя, злагоди, гарної погоди і наснаги на нові звершення! Хай щедра осінь обдарує вас своїми плодами, принесе в кожну родину мир і спокій, достаток і велике людське щастя!