ЦK спеціальностей 101 "Екологія", 206"Садово-паркове господарство"

Склад циклової комісії

          Копер Надія Євгенівна – кандидат географічних наук

Викладає дисципліни: «Метеорологія та кліматологія»

          Електронна пошта: kopernadya@gmail.com

 

          Чуй Ольга Василівна – кандидат біологічних наук

Викладає дисципліни: «Дендрологія», «Фізіологія рослин»

          Електронна пошта: 4yjolja@gmail.com

 

          Караванович Христина Богданівна – викладач першої категорії

Викладає дисципліни: «Моніторинг довкілля», «Збалансоване природокористування», «Охорона навколишнього середовища», «Ландшафтна екологія», «Методи вимірювання параметрів навколишнього середовища»

          Електронна пошта: kristina_kvitana@ukr.net

 

          Трушик Віра Ігорівна – викладач другої категорії

Викладає дисципліни: «Образотворча грамота», «Орпганізація робіт в садово-парковому господарстві», «Декоративне садівництво», «Декоративні газони»

          Електронна пошта: zharska.vira@ukr.ner

 

          Мацюк Любов Романівна – магістр лісового господарства

Викладає дисципліни: «Проектування об’єктів зеленого будівництва», «Озеленення присадибних ділянок»

          Електронна пошта: lubovstruk10@gmail.com

 

          Мельник Юлія Юріївна – викладач першої категорії

Викладає дисципліни: «Біологія», «Технічна мікробіологія», «Мікробіологія та вірусологія»

          Електронна пошта: ilcukulia66@gmail.com

 
          Шиян Тарас Дмитрович - Інженер  лісового господарства, спеціаліст.
 
Викладає дисципліни: "Ландшафтна архітектура", "Ландшафтний дизайн", "Основи гідрології", "Основи композиції та топіарне мистецтво"

Навчальна робота

План роботи комісії

Графік проведення консультацій викладачами комісії

Графік проведення відкритих занять

Графік взаємовідвідування занять


Про циклову комісію

Якщо ви хочете вивчати та цінувати природу,

спершу необхідно зрозуміти мову, на якій вона говорить.

(Річард Фейнман)

 

          Основними напрямами і завданнями роботи викладачів циклової комісії є: формування ключових компетентностей в процесі вивчення профілюючих дисциплін; врахування особливостей організації освітнього процесу в умовах змішаного та дистанційного навчання; перспективне оновлення інформаційно-метьодичної та матеріально-технічної бази викладання дисциплін циклу; використання системно-структурного та функціонального підходів освітньої підготовки студентів.

          Функціональна діяльність циклової комісії полягає в проведенні всіх видів навчальної, науково-методичної, практичної, культурно-виховної робіт у процесі підготовки фахівців; проведення виховної роботи із студентами коледжу; здійснення інших видів діяльності. Викладачі циклової комісії займаються науковою та науково-методичною роботою а також  беруть активну участь у науково-практичних конференціях.

          Тема над якою працює циклова комісія: «Впровадження у навчальний процес комп’ютерних технологій та сучасних методів навчання».

          Завдання циклової комісії полягають у:

  • забезпеченні високого рівня знань здобувачів освіти з дисциплін екології та садово-паркового господарства, необхідних для вивчення послідуючих фундаментальних і фахових дисциплін та формування професійних компетентностей;
  • формуванні необхідних у практичній діяльності майбутніх  фахівців умінь і навичок для збереження рослин та навколишнього середовища;
  • здійсненні науково-дослідницької роботи із залученням викладачів та студентів;
  • активізувати пізнавальну діяльність студентів, розвивати їхні комунікативні та розумові здібності.

Здорові рослини - запорука врожаю.

 

На протязі першого  семестру 2022-2023 навчального року студенти спеціальностей « Садово-паркове господарство» та «Екологія» разом із викладачами коледжу Караванович Х.Б, та Мельник Ю.Ю провели пізнавальні заняття у Івано-Франківській міські дитячі екологічні станції. Під час занять студенти ознайомилися з історією створення станції та парників які розташовані на території, що започатковані польським паном. Родичі цього пана і в наші дні приходять провідати станцію.

Екологічний, біологічний та зоологічний - за такими трьома напрямками працює Івано-Франківська міська дитяча екологічна станція. Щороку тисячі дітей займаються тут дослідженнями, результати  яких презентують на всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Часто стають призерами. Так, нещодавно вихованці станції під керівництвом наставників посіли перше місце на Всеукраїнському конкурсі з флористики та фітодизайну на тему «Код нації».

Упродовж минулого навчального року 150 вихованців дитячої екологічної станції стали переможцями міжнародних конкурсів, ще 240 — всеукраїнських, розповіла директорка станції Ганна Левицька. З її слів, усі здобутки отримують завдяки злагодженій командній роботі дітей та колективу. Про юних франківських екологів знають і за кордоном.

Рослини які вирощуються у парниках ідуть на озеленення території міста, шкіл та садочків . Також на території є компостна яма куди звозять опале листя з територій навчальних закладів для перегною. Пізніше цей перегній використовують для розсад. Екологічна станція використовує тільки свою землю для теплиць.

Також під час екскурсії наші студенти дізналися про користь «аромостежки» та прогулялись недавно створеним дендропарком, освоїли методи обрізки хвойних дерев та ознайомилися з принципами сівозміни сільськогосподарських культур.

Обласний конкурс творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу»

Студентка Дземан Ольга під керівництвом викладача спеціальності “Садово-паркове господарство” Трушик Віри Ігорівни, зайняла І місце за напрямом образотворче мистецтво, виконавши роботу на полотні під назвою «Незламна». Образ української жінки з Джавеліном в руках символізує незламність та силу нашого народу, а лелеки у небі - символ любові до рідної землі, Батьківщини, оберіг сімейного затишку.