Кафедра садово-паркового господарства
Загальна інформація
Адреса кафедри: 76492 м. Івано-Франківськ, вул. Юності, 11, кабінет 104а
Тел.: 0982623164
Електронна пошта: sadifclnau@lnau.edu.ua
Завідувач кафедри:
Бобошко-Бардин Ірина Миколаївна – кандидат сільськогосподарських наук
Склад кафедри
Бобошко-Бардин Ірина Миколаївна – кандидат сільськогосподарських наук.
Викладає дисципліни: Садово-паркове будівництво; Організація робіт в садово-парковому господарстві; декоративне садівництво.
Електронна пошта:
Коновальчук Валерій Костянтинович – кандидат сільськогосподарських наук.
Викладає дисципліни: Парковпорядкування;
Електронна пошта: v9252849@gmail.com
Копер Надія Євгенівна – кандидат географічних наук.
Викладає дисципліни: Загальна екологія; Метеорологія.
Електронна пошта: kopernadya@gmail.com
Ткачук Оксана Миколаївна – кандидат сільськогосподарських наук
Викладає дисципліни: Луківництво і газони; Біометрія; Основи композицій і топіарне мистецтво; Біометрія.
Електронна пошта: tkachyk.oksana1988@gmail.com
Кацуляк Юрій Дмитрович – кандидат сільськогосподарських наук.
Викладає дисципліни: Розсадники декоративних культур; Рекреаційне лісівництво.
Електронна пошта: maryanasishuk@gmail.com
Палагнюк Михайло Михайлович - кандидат філософських наук.
Викладає дисципліни: Філософія.
Електронна пошта: maryanasishuk@gmail.com
Жеребко Валерій Миколайович - доктор сільськогосподарських наук.
Викладає дисципліни: Грунтознавство.
Електронна пошта: maryanasishuk@gmail.com
Бабенко Антоніна Іванівна - Кандидат сільськогосподарських наук.
Викладає дисципліни: Грунтознавство.
Електронна пошта: maryanasishuk@gmail.com
Чуй Ольга Василівна - Кандидат біологічних наук.
Викладає дисципліни: Ботаніка; Фізіологія рослин; Декоративна дендрологія.
Електронна пошта: maryanasishuk@gmail.com0
Навчальна робота
Освітня програма "Садово-паркове господарство"
План роботи кафедри Садово-паркового господарства
Графік консультацій викладачами кафедри
Про кафедру
Сучасне садово-паркове господарство – перспективна галузь, така, що швидко та динамічно розвивається та передбачає використання не лише творчого підходу, але й сучасних технологій та світового досвіду.
Всупереч поширеній думці, створення саду або парку – це не лише розташування рослин на місцевості, а багатогранний процес, який починається з аналізу ґрунту і включає в себе різноманітні складові: від планування до посадки рослин і спостереження за їх ростом і розвитком. Розробка освітньої програми Садово-паркове господарство спеціальності 206 Садово-паркове господарство та відкриття в 2018 році відповідної кафедри обумовлене необхідністю в фахівцях в зазначеній галузі і затребуваністю їх на ринку праці.
Кафедра садово-паркового господарства є базовим навчально-науковим структурним підрозділом Івано-Франківського коледжу ЛНАУ, забезпечує виконання освітньої програми за першим бакалаврським рівнем освіти та проводить підготовку креативно - мислячих і конкурентоспроможних фахівців у сфері садово-паркового господарства, які вміють вирішувати наукові, навчальні, виробничі завдання на основі використання сучасних методів, методик та технологій; усвідомлюють свою соціальну відповідальність; здатних швидко адаптуватись до вимог сьогодення.
Функціональна діяльність кафедри полягає в системному підході до надання освітніх послуг та забезпечення якісної підготовки фахівців садово-паркового господарства для виконання наступних завдань: вирощування садивного і посівного матеріалу в розсадниках та оранжереях, виконання робіт по благоустрою, озелененню і ландшафтному дизайну, здійснення робіт по проектуванню парків та парковпорядкуванню.
Якісну підготовку фахівців забезпечує потужний склад науково-педагогічних працівників, з яких 1- доктор наук, 10 - кандидати наук.
Під керівництвом викладачів кафедри садово-паркового господарства здійснюється діяльність наукового гуртка «Сучасне озеленення».
Основні завдання кафедри:
- впровадження в педагогічну практику інноваційних педагогічних технологій, що забезпечують підвищення якості надання освітніх послуг;
• удосконалення змісту навчання та забезпечення дисциплін, що викладаються на кафедрі, сучасною навчально-методичною літературою та електронними навчальними ресурсами;
• проходження студентами виробничої та навчальної практики на базах вітчизняних та закордонних провідних підприємств;
• залучення студентів до наукових досліджень;
• висвітлення результатів наукових досліджень у вітчизняних та міжнародних фахових виданнях;
• налагодження міжнародних зв'язків з провідними вищими навчальними закладами, науковими установами та організаціями.
Новини кафедри
В вересні 2020 року у відповідності до вимог освітньої програми «Садово-паркове господарство» на колекційно-дослідному полі Івано-Франківського коледжу Львівського національного аграрного університету була створена навчальна оранжерея квітництва і фітодизайну. Саме на ділянці оранжереї площею 1 га, восени минулого року, студенти спеціальності «Садово-паркове господарство» разом з викладачем дисципліни «Квітництво» Трушик Вірою Ігорівною висадили близько 2 млн. штук цибулин тюльпанів різних сортів. Під час усього періоду росту тюльпанів студенти проводять різноманітні дослідження, зокрема, визначають їх стійкість до пошкоджень шкідниками і ураження хворобами, вивчають застосування системи захисних заходів із урахуванням фітосанітарного стану, визначають ефективність застосування засобів захисту.
Увесь посадковий матеріал був придбаний в Нідерландах і подарований коледжу підприємцем з Чернівців. Дирекція, викладачі, студенти коледжу вдячні підприємцю за такий подарунок. Адже, період цвітіння тюльпанів за сприятливих кліматичних умов складає близько 2-3 тижнів, що дає змогу цілком насолодитися барвами цієї чудової весняної квітки, а бажаючим відвідати наше тюльпанове поле - зробити красиву світлину на фоні квітучого килима.
Студенти СП1(б) групи спеціальності «Садово-паркове господарство» 05.10.2020 р. відвідали Івано-Франківський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді. Центр складається з дендрологічного відділу, квітниково-декоративного, зоолого-тваринницького, колекційного відділу та зеленого класу.
Івано-Франківський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді вбачає своєю головною метою: масове залучення молоді до практичної природо-охоронної діяльності на основі набутих знань і ціннісних орієнтацій, дотримання систематичності і безперервності в організації еколого-натуралістичної роботи від шкільного віку до педагогічних кадрів і населення, виявлення і підтримка талановитих та обдарованих дітей, створення умов для їх творчого та інтелектуального розвитку, професійної самореалізації, формування вмінь та навичок в процесі гурткової роботи.
На базі центру діють різні гуртки: «Юні аграрії», «Сучасне озеленення», «Юний бджоляр», «Сучасне овочівництво», «Цікава ентомологія», «Аматори рослинництва» та інші. В продовж року гуртки беруть участь в різноманітних конкурсах та акція, де займають призові місця.
Незважаючи на карантинні обмеження студентів гостинно зустріли керівники центру, провели екскурсію, розповіли про основні напрями діяльності центру та запросили до участі в гуртках.
29 вересня 2020 року студенти СП1(б) групи спеціальності «Садово-паркове господарство» здійснили екскурсію у міську екологічну станцію.
Працівники екологічної станції гостинно зустріли студентів, розповіли про історію станції, види рослин які вирощують та їх розмноження. Зустріч відбулася у теплій та дружній атмосфері.
Студенти мали можливість ознайомитися з єдиною в місті земельною ділянкою, яка служить своєрідною лабораторією для проведення дослідних робіт. До її складу входять теплично-парниковий комплекс, аромостежка «Зелене аптека», стежина відчуттів, дендрарій, плодовий сад та куточок живої природи. Протягом п’яти останніх років ця навчально-дослідна земельна ділянка займає перше місце на всеукраїнському конкурсі.
Завдяки міжнародній програмі GLOBE міська екологічна станція стала відомою не тільки в місті, області, Україні, але й у світі. Міжнародним центром GLOBE (США) за підсумком 2018 року вона визнана найкращим закладом України, нагороджена золотою медаллю та занесена на віртуальну дошку пошани. У теплично-парниковому комплексі вирощують близько 300 видів вазонових культур. Для кожної рослини є своя температура, полив та освітлення. Рослини вирощені у цих теплицях прикрашають клумби Івано-Франківська. Теплиці тут залишилися ще з часів польського Станіславова і збереглися у непоганому стані.
Щороку тисячі школярів і студентів займаються тут дослідженнями, результати яких презентують на всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Міська екологічна станція є координаційно-методичним центром всієї природоохоронної та екологічно натуралістичної роботи закладів освіти міста. Проте найбільший ажіотаж викликали мешканці тераріуму у Міні-зоопарку. Відвідувачі мали можливість побачити колекцію метеликів світу та України, справжнього крокодила, удава та інших плазунів, тарганів та тарантулів, поспостерігати за різними видами черепах, жабок та ящірок. До речі, вже 4-й рік поспіль тут живе врятований лелека. Діти знайшли його неподалік лісу в Тернопільській області. Працівники екологічної станції доглядають за птахом. Кажуть, улюблена їжа - свіжа риба. Також тут живе каліфорнійський кролик і півень породи брама.
Студенти СП-2(б) групи спеціальності «Садово-паркове господарство» 09.09.2020 р. побували в розсаднику декоративних рослин «У Петровича». Це сімейне підприємство з великим досвідом вирощування декоративних рослин для саду, яке має власні багаторічні секретні традиції.
Візитною карткою розсадника є успішні втілені проекти озеленення площадок і тисячі вдячних та щасливих клієнтів. У розсаднику пропонують багатий вибір ялівцю, туй, ялинок, модрини тощо. Найбільшим попитом у покупців користуються усі види туї та різноманітні кущі, зокрема вейгела та форзиція. Щоб іти в ногу з часом та відповідати тенденціям ринку, на території розсадника постійно розширюють видовий склад рослин.
Студенти групи мали можливість ознайомитися з технологічними процесами вирощування різноманітних декоративних рослин. Кожна рослинка на території розсадника старанно доглянута. Адже весь декоративний садивний матеріал – це результат праці старанних і залюблених у свою справу людей!