Виховна робота

Все про виховну роботу Нормативна база Театр пісні Melos Виховні заходи Духовне та естетичне виховання Спортивне виховання

 

Виховуємо красою, творчістю, бажанням творити добро

       Відповідно до Національної доктрини розвитку освіти в Україні в XXI столітті визначальною складовою організації та формування навчально-виховної роботи є оновлення її змісту, пошук нових педагогічних технологій.

       Уся виховна робота в Івано-Франківському коледжі ЛНАУ спрямована на виховання гармонійно розвиненої, високоосвіченої національно свідомої і соціально активної людини, що наділена глибокою громадянською відповідальністю, високими духовними якостями, родинними і патріотичними почуттями, є носієм кращих надбань національної світової культури, здатної до саморозвитку і самовдосконалення.

     Виховна робота в коледжі носить системний характер, що дозволяє забезпечити комплексний підхід до виховного процесу в навчальному закладі. Сучасні вимоги до виховної роботи поставили перед нами потребу удосконалення та модернізації її основних напрямів. Це, насамперед, запровадження форм і методів виховання, які відповідали б інтересам особистості, сприяли розкриттю їх талантів, удосконалення існуючих форм студентського самоврядування, розвиток молодіжних об’єднань, клубів, гуртків.

      У коледжі створена власна система виховної роботи, яка ґрунтується на традиціях навчального закладу і вимогах нинішнього часу. Вона проводиться відповідно до перспективного плану національного виховання студентів, Концепції національно-патріотичного виховання, Положення про студентське самоврядування.

 Ми намагаємося виховувати наших студентів красою, творчістю, бажанням творити добро.

       З метою патріотичного виховання розроблено лекції для проведення лекторіїв «Українська звитяга: погляд крізь віки», проводяться круглі столи, бесіди, патріотичні флешмоби.

       У рамках проекту «ЄС:вибір молодого покоління України» пройшли виховні години у групах та круглий стіл – «Україна – серце Європи»

       З метою вшанування Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, що віддали своє життя у боротьбі з російським агресором, у коледжі проводяться виховні заходи: вечір-реквієм «Герої не вмирають», лінійки біля Стелли Небесній Сотні, виховні години,зустрічі з воїнами АТО.

       Пам’ятним був вечір пам’яті Митрополита Андрея Шептицького за участю отця Йосафата Хайника та отця Володимира Палчинського. Викладач історії О.Я. Гурик разом із студентами підготували презентацію проекту про воїнів АТО – вихідців з Прикарпаття, а також студентський науково-виховний проект «Від листопадового чину до Соборності України».

       В рамках проекту «Серце до серця» відвідуємо сиротинець у с. Крихівці, сімейний дитячий будинок у м. Івано-Франківськ, дитячий інтернат у с. Чукалівка, Залучанський дитячий інтернат у Снятинському районі.

       На території коледжу та в приміщенні гуртожитку освячені Каплички Матері Божої, біля яких відбуваються молебні у релігійні свята за мир і єдність в Україні. Для студентів у гуртожитку проходять духовні ре колекції з метою виховання любові до Бога, України, любові до ближнього, які проводить о. Володимир Палчинський. Уже кілька років поспіль наші студенти приймають Святе Причастя у Церкві Царя Христа перед Великодніми святами. Наш навчальний заклад тісно співпрацює з монастирем отців Василіян. Проводяться екскурсії по монастирях Івано-Франківщини, Львівщини, Тернопільщини.

        Велика увага приділяється професійно-трудовому вихованню. В рамках виховної роботи проводяться заходи, під час яких у студентів закріплюється інтерес до обраної професії, розвиваються професійні вміння і навики практичної діяльності. Так, цікаво проходять тижні циклових комісій, конкурси «Кращий за професією», «Фестиваль професій».

        З метою активізації пошуко-дослідницької роботи в коледжі працює наукове товариство студентів та молодих вчених «Пошук», а також предметні гуртки, секції, клуби за інтересами, спортивні секції. Результат їхньої роботи – призові місця у предметних олімпіадах, конкурсі знавців укр. мови ім. П. Яцика, мовно-літературному конкурсі ім. Т.Г. Шевченка, участь у Міжнародних та регіональних конференціях, «круглих столах». Щорічно видається «Збірник студентських творчо-пошукових робіт». До Дня науки у травні щорічно проводиться свято обдарованої молоді.

    Плідно працюють колективи художньої творчості. За високий рівень виконавської майстерності, перемоги в обласних, регіональних конкурсах та фестивалях театру пісні «Melos» присвоєно звання «Народний художній колектив».

     Традиційно кожного року проходять Дні відкритих дверей, батьківські конференції. На конференції підводяться підсумки роботи коледжу, академгруп за рік, нагородження відмінників навчання, активістів громадського життя, оголошуються подяки батькам кращих студентів коледжу за виховання синів і дочок та вручаються пам’ятні листівки.

     У коледжі налагоджено випуск коледжівської газети «Вісник коледжу» та студентської газети «Аграрвардське життя». Інформація та фотоматеріали про студентське життя систематично подається на офіційний сайт Івано-Франківського коледжу ЛНАУ.

      І сьогодні педагогічний колектив у пошуках нових ідей, форм і способів організації та вдосконалення навчально-виховного процесу, що сприяє інтелектуальному, соціальному і духовному розвитку майбутніх спеціалістів.

М.О. Маланчук, 

заступник директора з виховної роботи