Студентське самоврядування

 

 

Положення Склад студентської ради Діяльність студради Студентський профком

 


Студентське самоврядування – це така діяльність, за допомогою якої максимально виявляється і реалізуються творчі здібності студентів, формуються моральні якості, підвищується ініціатива кожного за результатами своєї праці.

Сформована студентська рада коледжу за мету взяла:
          1) Забезпечення і захист прав та інтересів студентів, зокрема щодо організації навчального процесу
          2) Сприяння навчальній, науковій та творчій діяльності студентів
          3) Сприяння створенню відповідних умов для проживання в гуртожитку і відпочинку студентів
          4) Сприяння діяльності студентських гуртків, товариств, об’єднань, клубів за інтересами
          5) Організація співпраці зі студентами інших навчальних закладів і молодіжними організаціями
          6) Забезпечення інформаційної, правової, психологічної та іншої допомоги студентам
          7) Ознайомлення студентів з їх правами та обов’язками


 

Студентське самоврядування

       Події в Україні показали, що рушійною силою змін у державі є студентство. З метою співпраці студентської молоді з адміністрацією, організації проведення навчального виховного процесу, наукової діяльності, створення умов для побуту і дозвілля студентів, розвитку засад самореалізації у студентському середовищі, співробітництва зі студентами інших навчальних закладів та різноманітними молодіжними організаціями у коледжі працює Рада студентського самоврядування. Такі ж Ради створені на кожному відділенні.

При плануванні роботи РСС на рік звертаємо увагу на всі варіанти співпраці, які можуть бути взаємовигідними. Для початку найкраще починати співпрацю з потенційними стейкхолдерами, тобто з тими, які вже зацікавлені у партнерстві з вами. І, звичайно, найпершими надійними партнерами студентського самоврядування є адміністрація коледжу, куратори груп, зав. відділеннями, голови методичних об’єднань кураторів (а їх у нас – 3), піклувальна рада, батьківські комітети, керівники гуртків, секцій.

Зважаючи на серйозність та відповідальність такої діяльності, ми постійно проводимо навчання студентських лідерів щодо дотримання правил ділової етики, ділового спілкування, субординації. А також ми розробили своєрідний алгоритм підготовки лідерів студентського самоврядування до партнерської діяльності.

Зміст співпраці з адміністрацією коледжу полягає:

  • в участі студентів-лідерів у роботі педагогічної ради, різних комісій;
  • в проведенні круглих столів, ток-шоу, зустрічей, студентського самоврядування з адміністрацією;
  • залученні активу до організації і проведення культурно-масових заходів, ділових зустрічей, членства у журі міських та обласних;
  • визначення з числа педагогів радників, консультантів(голови методоб’єднання) та координаторів окремих напрямів роботи РСС;
  • проведення спільних заходів («Хто зверху», мюзикли, КВК);
  • допомога у випуску газети «Аграрвардське життя». Голова студентського профкому М.В. Міщанин є головним редактором студентської газети.

      Представники органів студентського самоврядування входять у склад педагогічної ради, стипендіальної комісії, комісії з академічної доброчесності, комісії з моніторингу і якості вищої освіти.

         Студентська рада коледжу ініціює проведення усіх виховних заходів, організовує волонтерську діяльність. У цьому році проведено різні акції, що символізували солідарність студентів з тими, хто воює, захищаючи кордони України, або потребує допомоги. У рамках проекту «Серце до серця» наші студенти долучилися до волонтерської допомоги воїнам ЗСУ.

Наші студенти є членами Координаційної Ради молодих юристів при обласному управлінні юстиції, а також беруть активну участь у дебатних турнірах з політичних реформ Всеукраїнської ініціативи «Активна громада», де займають призові місця.

Плануючи свою роботу Рада студентського самоврядування звертає увагу  на велику кількість громадських організацій і фондів, з якими можливо організувати співпрацю.

На базі коледжу ми провели екологічний хакатон, беремо участь у тижнях захисту довкілля, озелененні міста, співпрацюємо з екологічною лабораторією на базі ІФНТУНГ, зняли свій відеоролик.

Ми маємо саджанці дерев, розсаду квітів для озеленення території коледжу.

Цікавою формою співпраці є також поєднання зусиль та можливостей для реалізації спільних проєктів. Така співпраця налагодилась у нас з благодійним фондом «Карітас», громадською організацією «Екорух», Центром естетичного виховання молоді, обласним центром зайнятості, соціально-реабілітаційним центром «Містечко милосердя Святого Миколая», службою у справах дітей.

Уже в цьому році наші студенти взяли участь у реалізації проєкту «Підвищення обізнаності молоді щодо безпечної міграції та працевлаштування».

Ефективність нашої роботи залежатиме від дотримання таких правил:

  1. Візьміть промінь світла і спрямуйте його туди, де панує темрява…
  2. Візьміть усмішку і подаруйте її тому, хто так її потребує…
  3. Візьміть доброту і дайте її тому, хто сам не вміє віддавати…
  4. Візьміть віру і віддайте її кожному, хто її не має…
  5. Візьміть любов і несіть її всьому світові…

    І сьогодні, коли увесь світ дивиться на Україну, ми продовжуємо працювати, і з кожним днем наближаємось до перемоги.


В рамках національно-патріотичного виховання студентською радою юридичного відділення розроблено та створено студентський проєкт "Календар війни 2014-2023 рр."


 

Події та заходи

          14-15 вересня студенти  коледжу прийняли участь у тренінгу для тренерів в рамках реалізації проєкту «Підвищення обізнаності молоді Івано-Франківської області щодо безпечної міграції та працевлаштування», який був проведений БО «Благодійний фонд «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» та здобули статус тренерів, що дозволяє проведення аналогічних заходів на базі нашого закладу освіти.