Садово-паркове господарство

          Сучасне садово-паркове господарство – перспективна галузь, така, що швидко та динамічно розвивається та передбачає використання не лише творчого підходу, але й сучасних технологій та світового досвіду.

          Всупереч поширеній думці, створення саду або парку – це не лише розташування рослин на місцевості, а багатогранний процес, який починається з аналізу ґрунту і включає в себе різноманітні складові: від планування до посадки рослин і спостереження за їх ростом і розвитком.

          Головними рисами фахівця з садово-паркового господарства є вміння бачити красу у простих речах, образне мислення та креативність, фантазія, здатність зберігати та примножувати надбання науково-практичної бази, нетрадиційний погляд на об’єкт праці чи творчої діяльності, вміння прогнозувати, бачити об’єкт у реалізації, в перспективі. Але все ж головною рисою спеціалістів із садово-паркового господарства є вміння отримувати естетичне задоволення від процесу трудової діяльності

          Випускники даної спеціальності зможуть працювати як в державних організаціях, так і в приватних фірмах, будівельних організаціях та парках, розсадниках та оранжереях, тощо. Багато з означених організацій вже зараз відчувають нестачу в співробітниках, які володіли б і біологічними знаннями в області декоративного рослинництва, і знаннями та вміннями в галузі ландшафтного проектування. Фахівець садово-паркового господарства готується до діяльності в області організації та ведення садово-паркового будівництва і господарства, фітодизайну та може займати первинні посади озеленювача, квітникаря, майстра, техніка-проектувальника, агротехніка.

          Професійна діяльність випускників пов’язана з розробкою дизайн-проектів, виконанням планування та озеленення територій різного призначення, проведенням таксації об’єктів озеленення, вирощуванням деревних, чагарникових та квіткових рослин.

          Термін навчання

На базі 9 класів – 3 роки 10 місяців, на базі 11 класів - 2 роки 10 місяців. 

          Додаткові документи про освіту

Випускники додатково отримують робітничу професію озеленювач ІІ розряду. 

Ознайомитись детальніше про умови вступу

Ознайомитись детальніше з освітньою програмою