Юридична консультація
Юридична консультація «VIRTUS» Івано-Франківського фахового коледжу ЛНУП у своїй діяльності керується законодавством України: Законом України «Про безоплатну правничу допомогу» від 02 червня 2011 року, Статутом коледжу, Положенням про Юридичну консультацію.
Метою Навчальної юридичної консультації є:
- Забезпечення взаємозв’язку теоретичного і практичного навчання та систематизації знань здобувачів освіти шляхом вирішення виробничо-ситуаційних проблем, формування та розвиток практичних умінь і навичок, необхідних для здійснення професійної діяльності та прийняття самостійних рішень під час конкретної роботи в реальних умовах, формування творчого дослідницького підходу до практичної діяльності;
- Забезпечення доступу представників соціально-вразливих груп суспільства до правової допомоги;
- Формування правової культури громадян;
- Виховання у здобувачів освіти поваги до принципів верховенства права, справедливості і людської гідності;
- Розширення співробітництва вищих навчальних, закладів, що здійснюють підготовку фахівців-юристів, із судовими, правоохоронними органами, органами юстиції, державної влади і місцевого самоврядування, з іншими установами та організаціями;
- провадження в навчальний процес елементів практичної підготовки фахівців у сфері юридичних послуг.
Основні завдання юридичної консультації:
- Надання здобувачам освітиможливості набуття навичок практичної діяльності за фахом;
- Надання громадянам соціально-вразливих верств населення суспільства безоплатних юридичних консультацій;
- Проведення заходів з правової освіти населення;
- Забезпечення можливості спілкування здобувачів освіти під час навчального процесу з фахівцями-практиками судових і правоохоронних органів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування з питань їх діяльності;
- Cтворення ефективного механізму обміну інформацією між населенням, засобами масової інформації та Навчальною юридичною консультацією, що дозволить оперативно реагувати на практичні потреби громадян.
Юридична консультація є чудовим засобом удосконалення здобутих теоретичних знань та формування практичних навичок і умінь студентів-правників. Здобутий тут студентами досвід формує у майбутніх правників почуття відповідальності та важливості професії. Здійснення юридичних консультацій дозволяє формувати практичні навички ще на етапі здобуття освіти.
Надання безоплатної правової допомоги відбувається виключно під керівництвом викладачів-кураторів факультету. Студенти 3-4 курсів здійснюють юридичне консультування у всіх галузях права, окрім окремих аспектів кримінального права. Також можливе складення заяв, скарг та інших документів правового характеру. Студенти-консультанти беруть участь у різноманітних правових змаганнях, олімпіадах з консультування клієнтів, майстер-класах та тренінгах за участю юристів-практиків, адвокатів, суддів.
Студенти-консультанти юридичної клініки проводять і просвітницьку роботу. Зокрема це відбувається через організацію та проведення публічних виступів на правову тематику у школах і інших навчальних закладах України. Цей напрям діяльності також забезпечує розвиток soft skills у самих студентів та сприяє підвищенню правової культури і свідомості молоді.
Сьогодні робота юридичної клініки організована також в дистанційному форматі, що не перешкоджає студентам-правникам продовжувати надавати якісні юридичні послуги потребуючим.
Юридична консультація запрошує усіх охочих звертатись за наданням правової допомоги вже сьогодні.
Для того, аби записатися на консультацію, необхідно обрати один із наведених нижче варіантів:
- Зателефонувати Завідувачу юридичної консультації Олені Степанівні Семенюк за номером телефону +380999163794
або
- Надіслати запит на пошту virtusagrocol25@gmail.com
- Якщо ви працівникколеджу, звернутися у 51 аудиторію відділення «Право», де працівники зафіксують запит та передадуть справу студентам-консультантам (звернутися можна щосереди о 14:30).
Запитання-відповіді:
Запитання:
Доброго дня! У мене таке запитання: мій чоловік перебуває на війні. Чи можемо ми розлучитися, і вирішити питання відносно дітей.
Відповідь:
Ви можете розлучитися, але питання відносно опіки слід вирішити за домовленістю між собою, а в разі виникнення спору – звернутися до суду. Але, виходячи з того, що чоловік перебуває на службі в ЗСУ, то він не зможе бути вдома увечері та приділяти час дитині, що може перешкодити службі в справах дітей надати будь-який висновок з цього питання. А в справах даної категорії суди в обов’язковому порядку вимагають наявність висновку органу опіки і піклування/служби в справах дітей. За відсутності чоловіка за адресою проживання дитини, малоймовірно, що хтось надасть висновок про доцільність проживання дитини з батьком.
Запитання:
Доброго дня! У мене таке запитання: мій брат неповнолітній, йому 13 років. У нього дуже погані відносини з мамою і бабусьою. Я хочу забрати його до себе жити і встановити над ним опіку. Мені 20 років. Як я можу це зробити?
Відповідь:
Опіка встановлюється органом опіки та піклування або судом для виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Опіка встановлюється над дітьми, які не досягли 14-ти років.
Опіка над неповнолітніми (малолітніми) дітьми, встановлюється, якщо батьки: померли, невідомо їх місцезнаходження, визнані в судовому порядку безвісно відсутніми або померлими.
Опіку (піклування) може бути встановлено і за життя батьків неповнолітніх (малолітніх) дітей у випадках, коли батьки: … понад 6 місяців не проживають разом з дитиною та без поважних причин не беруть участі в її вихованні та утриманні, не виявляють щодо дитини батьківської уваги та турботи або підкинули (залишили) дитину і це підтверджено відповідними актами, складеними органами внутрішніх справ.
Щодо встановлення опіки над малолітньою дитиною та піклування над неповнолітньою дитиною, судова процедура встановлення опіки чи піклування можлива лише у випадку, якщо підставою для встановлення опіки та піклування є справа у провадженні суду, в процесі розгляду якої стало відомо про наявність дитини, яка залишилась без батьківського піклування. У таких випадках встановлення опіки чи піклування здійснюється у тому ж провадженні . У всіх інших випадках опіка та піклування встановлюються органами опіки та піклування.
Запитання:
Доброго дня! Вчора о 22 год вечора мій сусід почав стукати інструментами. Я йому зробив зауваження, однак він продовжував.Чи законно він себе поводив?
Відповідь:
Відповідно до Закону України «Про систему громадського здоров’я» (ч. 2, ч.3, ч.4 ст.32) шум на захищених об’єктах під час здійснення будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівні, встановлені державними медико-санітарними нормативами для відповідного часу доби.
Заборонено: на захищених об’єктах з 22:00 до 08:00 голосно співати й кричати, користуватися звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, здійснювати салюти, феєрверки, користуватись піротехнічними засобами.
Також заборонено проводити ремонтні роботи, що супроводжуються шумом у робочі дні з 21:00 до 08:00, а також у святкові та неробочі дні.
Окрім цього, власник чи орендар приміщення, в якому передбачається проведення ремонтних робіт, зобов’язаний повідомити мешканців прилеглих квартир, житлових приміщень у гуртожитку про початок ремонтних робіт.
У святкові та неробочі дні з 08:00 до 21:00 дозволяється проводити ремонтні роботи, що супроводжуються шумом, тільки у разі згоди мешканців усіх прилеглих квартир, житлових приміщень у гуртожитку, і якщо рівень шуму, який утворюється під час проведення будівельних робіт, не перевищуватиме санітарних норм.
Також, постійно під час здійснення будь-яких видів діяльності шум не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.
Запитання:
Доброго дня! Я з чоловіком у шлюбі придбала автомобіль. Відносини між нами зіпсувалися і йде діло до розлучення. Мій чоловік, з метою уникнення поділу майна, переписав автомобіль на іншу людину і сказав, що мені з тієї машини нічого не належить. Підкажіть, чи маю я право на частку цієї машини і як мені це зробити?
Відповідь:
За загальним правилом майно, набуте подружжям за час шлюбу, є спільним майном (ст. 60 СК України). Статею 69 СК України передбачено право дружини і чоловіка на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.
Поділ спільного майна може здійснюватися в добровільному порядку за рішенням самого подружжя або в судовому порядку за наявності між ними спору. Так, дружина і чоловік мають право розділити майно за взаємною згодою зокрема уклавши договір про поділ майна, що є у спільній сумісній власності. Такий договір укладається у письмовій формі та підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню (ч. 2 ст. 69 Сімейного кодексу України).
У ч. 1 ст. 65 СК України закріплено принцип розпорядження спільним майном подружжя за взаємною згодою. Також ч. 2 ст. 69 СК України передбачено принцип розподілу майна подружжя за взаємною згодою. Слід зазначити, що ст. 60 СК України встановлено, що право на майно виникає у обох із подружжя одночасно, у момент набуття його хоча б одним із них, і оформлення права власності на ім’я другого з подружжя юридичного значення не має, оскільки майно знаходиться у спільній сумісній власності подружжя без визначення часток. Згідно ст. 70 СК такі частки визначаються подружжям при поділі майна і є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.
Якщо між подружжям виникає спір щодо розміру належних їм часток, порядку або способу поділу спільного майна, то добровільний порядок поділу майна змінюється на судовий. При поділі майна в судовому порядку необхідно скласти позовну заяву.
Графік проведення консультацій | Актуальні питання |
Нормативна база
Положення про юридичну консультацію VIRTUS | завантажити |
Кодекс професійної етики юридичної консультації | завантажити |
Правила роботи юридичної консультації | завантажити |
Графік проведення консультацій викладачами та студентами | завантажити |
План роботи юридичної консультації | завантажити |