ЦK спеціальностей 101 "Екологія", 206"Садово-паркове господарство"

Склад циклової комісії

МЕЛЬНИК ЮЛІЯ ЮРІЇВНА

Викладач вищої категорії, голова циклової комісії

0997877176

Викладає дисципліни: «Біологія та екологія», «Технічна мікробіологія», «Мікробіологія та вірусологія», «Урбоекологія».

Електронна пошта: ilcukulia66@gmail.com


КОПЕР НАДІЯ ЄВГЕНІВНА

Кандидат географічних наук

Викладає дисципліни: «Метеорологія та кліматологія», «Загальна екологія», «Заповідна справа»

Електронна пошта: kopernadya@gmail.com


ЧУЙ ОЛЬГА ВАСИЛІВНА

Кандидат біологічних наук

Викладає дисципліни: «Дендрологія», «Фізіологія рослин»

Електронна пошта: 4yjolja@gmail.com


МАЦЮК ЛЮБОВ РОМАНІВНА

Інженер  лісового господарства, магістр.

Викладає дисципліни: «Озеленення присадибних ділянок»

Електронна пошта: lubovstruk10@gmail.com


БОДНАР ІРИНА ПЕТРІВНА

Архітектор

Викладає дисципліни: «Ландшафтна архітектура», «Образотворча грамота»,   «Проектування об’єктів зеленого будівництва».

Електронна поштаirapetbod@gmail.com


СМІРНОВА НІНА СТЕПАНІВНА

Викладач

Викладає дисципліни: «Організація робіт в садово-парковому господарстві»

Електронна пошта: ninasmirnova073@gmail.com


КАЦУЛЯК ЮРІЙ ДМИТРОВИЧ 

Кандидат сільськогосподарських наук

Викладає дисципліни: «Розсадники декоративних рослин»

Електронна пошта: maryanasishuk@gmail.com


КРАВЕЦЬ ВОЛОДИМИР ВІКТОРОВИЧ

Кандидат технічних наук

Викладає дисципліни: «Безпека життєдіяльності та охорона праці», «Автоматизація виробництва», «Механізація робіт».

Електронна пошта: vladkravetsphd@gmail.com


ГАВРИЛІВ ЮРІЙ ЛЬВОВИЧ

Кандидат технічних наук

Викладає дисципліни: «Креслення»

Електронна пошта: meson1959@gmail.com


ШИЯН ТАРАС ДМИТРОВИЧ

Інженер  лісового господарства, спеціаліст.

Викладає дисципліни: "Ландшафтний дизайн", "Основи гідрології", "Основи композиції та топіарне мистецтво"

Електронна пошта: tarasshyyan@gmail.com


МЕЛЬНИЧЕНКО ГАЛИНА МИХАЙЛІВНА

Кандидат біологічних наук

Викладає дисципліни: «Біологія та екологія», «Нормування антропогенного навантаження на ПС», «Ландшафтна екологія»

Електронна пошта: gdutchak@ukr.net


КОНШИНА НАТАЛІЯ ІГОРІВНА

Інженер  лісового господарства,  магістр

Викладає дисципліни: «Квітництво», «Декоративне садівництво», « «Декоративні газони»

Електронна поштаnastashchynska@gmail.com


ЧУПА ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ

Доктор філософії (PhD) спеціальності 101 Екологія.

Викладає дисципліни: «Моніторинг довкілля», «Збалансоване природокористування», «Охорона навколишнього середовища», «Ландшафтна екологія», «Методи вимірювання параметрів навколишнього середовища», «Біологія та екологія».

Електронна пошта: volodymyr.chupa@fclnup.if.ua


 

Навчальна робота

План роботи комісії

Графік проведення консультацій викладачами комісії

Графік проведення відкритих занять

Графік взаємовідвідування занять

Звіти з проведеного студентами спеціальності 101 «Екологія» анкетування в першому семестрі 2023-2024 н. р.

Звіти з проведеного студентами спеціальності 101 «Екологія» анкетування в другому семестрі 2023-2024 н. р.

Звіти з проведеного студентами спеціальності 206 «Садово-паркове господарство» анкетування в першому семестрі 2023-2024 н. р.

Звіти з проведеного студентами спеціальності 206 «Садово-паркове господарство» анкетування в другому  семестрі 2023-2024 н. р.


Про циклову комісію

Якщо ви хочете вивчати та цінувати природу,

спершу необхідно зрозуміти мову, на якій вона говорить.

(Річард Фейнман)

 

          Основними напрямами і завданнями роботи викладачів циклової комісії є: формування ключових компетентностей в процесі вивчення профілюючих дисциплін; врахування особливостей організації освітнього процесу в умовах змішаного та дистанційного навчання; перспективне оновлення інформаційно-метьодичної та матеріально-технічної бази викладання дисциплін циклу; використання системно-структурного та функціонального підходів освітньої підготовки студентів.

          Функціональна діяльність циклової комісії полягає в проведенні всіх видів навчальної, науково-методичної, практичної, культурно-виховної робіт у процесі підготовки фахівців; проведення виховної роботи із студентами коледжу; здійснення інших видів діяльності. Викладачі циклової комісії займаються науковою та науково-методичною роботою а також  беруть активну участь у науково-практичних конференціях.

          Тема над якою працює циклова комісія: «Впровадження у навчальний процес комп’ютерних технологій та сучасних методів навчання».

          Завдання циклової комісії полягають у:

  • забезпеченні високого рівня знань здобувачів освіти з дисциплін екології та садово-паркового господарства, необхідних для вивчення послідуючих фундаментальних і фахових дисциплін та формування професійних компетентностей;
  • формуванні необхідних у практичній діяльності майбутніх  фахівців умінь і навичок для збереження рослин та навколишнього середовища;
  • здійсненні науково-дослідницької роботи із залученням викладачів та студентів;
  • активізувати пізнавальну діяльність студентів, розвивати їхні комунікативні та розумові здібності.

Засідання наукового гуртка «Еколог»

Екоцид - це масове знищення рослинного або тваринного світу, отруєння водних об'єктів та атмосфери, будь-які процеси, що можуть спричинити екологічну катастрофу. ️ Cьогодні в нашій країні відбувається саме таке явище, що спричинене військової агресією ворога.

На засіданні гуртка  було представлено презентацію про найбільшу катастрофу останнього десятиріччя - підрив Каховської ГЕС, в наслідок якої  тисячі українців лишилися без даху над головою, ще десятки загинули або зникли безвісті, 160 тис. птахів та понад 20 тис. диких тварин під загрозою загибелі, а колишнє Каховське море перетворилося на деградоване ґрунтове середовище, заплави перетворюються на болота і це ще не всі незворотні процеси наслідків підриву. Також, під час війни російська армія цілеспрямовано знищує не тільки цивільне населення, але й тварин і довкілля загалом. В окупованій «Асканії Новій» спостерігається гуманітарна криза, а за оцінками українських екологів, може йтися про знищення сотень тисяч диких тварин. Водночас через вторгнення загинули понад 6 мільйонів свійських тварин. Захоплення ворогом Запорізької АЕС, накопичення там важкого озброєння, удари з будівель критичного об’єкта, а також ремонтні роботи, до яких не залучені українські співробітники - атомники та представники МАГАТЕ, створюють потенційну радіоактивну загрозу не лише для України, а й для всієї Європи.

Усі ці та ряд інших прикладів жахливих терористичних дій екоциду проти нашої країни були розглянуті та обговорені з учасниками засідання гуртка.

Разом до перемоги: студенти коледжу готують борщ для захисників України

17.05.2024 студенти коледжу спеціальності «Садово-паркове господарство» разом з викладачкою Боднар Іриною Петрівною в рамках волонтерського проєкту «Станіславський борщ» брали участь в овочевих заготовках для борщів та супів швидкого приготування, які смакуватимуть наші захисники.

Після плідної праці усі мали змогу скуштувати готовий борщ.

Дякуємо Збройним Силам України!!! Слава Україні! Разом до перемоги!

Майстер-клас «Великодня писанка»

Писанка – український різновид великодніх яєць. Яйце, декороване традиційними символами, які пишуться за допомогою воску й барвників. 30 квітня викладачка та керівник гуртка «Дизайнер» ВСП «Івано-Франківський фаховий коледж ЛНУП» Боднар Ірина Петрівна провела майстер-клас для студентів та викладачів коледжу з писанкарства. На передодні світлого свята всі хто відвідав майстер-клас  збагатились Великоднім настроєм. Нехай це величне свято наповнить серця світлими почуттями надії і любові, дарує щастя, добро та мир! Щиро вітаємо з прийдешніми святами!

Благоустрій нашої території

У наш час все більш актуального значення  набувають заходи з покращення стану навколишнього середовища, благоустрою та озеленення територій.

Саме тому  вже  стало доброю традицією щороку навесні проводити заходи по благоустрою та озелененню території нашого коледжу. Так, 12 квітня, студентами та викладачами технологічного відділення спеціальності «Садово-паркове господарство» було впорядковано  квітники, висаджені декоративні насадження, здійснено обрізку декоративних кущів. Роботи  по благоустрою та озелененню території коледжу будуть продовжуватись і надалі.

Вивчаємо властивості води та особливості розливу на підприємстві «Аріон»

Студенти коледжу під керівництвом Баран Б.Б., Джус Г.М. та Мельник Ю.Ю. відвідали одне із провідних підприємств Прикарпаття, що займається видобутком та розливом артезіанської води. Керівником підприємства ТзОВ "АРІОН" є Мельник Сергій Валерійович, комерційний директор Нікітіч Валентин Васильович. Дане підприємство випускає в асортименті воду питну, столову ТМ Девайтіс та мінерально-столову ТМ Джерело Якова. Потужність виробництва 1200-3000 пляшок в годину.

Природна чистота Карпат дозволяє розливати воду в пляшки без доочистки, що дає їй право називатися "живою водою", адже рН води як і рН плазми крові складає 7. Мінеральна вода Девайтіс не вимагає додаткової фільтрації і потрапляє відразу зі свердловини в пляшки.

Студенти крім цікавої та змістовної лекції побачили технологічну лінію по розливу води. Найзахопливішим був процес надування пляшок та швидкість розливу води.

Дякуємо за «живу воду» від Валентина Васильовича та за партнерську допомогу у проведенні заняття на виробництві!

Атестація педагогічних працівників

28 березня 2024 року відбулося підсумкове засідання атестаційної комісії І рівня ВСП "Івано-Франківський фаховий коледж ЛНУП". Атестація педагогічних працівників відбувається відповідно до Положення про атестацію педагогічних працівників.

Зазначимо, що атестація педагогічних працівників - це система заходів, спрямована на всебічне комплексне оцінювання їх педагогічної діяльності, а також демонстрація кращих професійних умінь і здобутків педагогів, підвищення професійної майстерності й авторитету викладачів.

У 2023-2024 н.р. чергову атестацію пройшли 21 педагогічний працівник, а позачергову - 5. Атестаційна комісія працювала з дотриманням основних принципів атестації: гуманного та доброзичливого ставлення до викладачів, а також повноти, об'єктивності та системності оцінювання їх діяльності.

Упродовж атестаційного періоду педагоги демонстрували свою педагогічну майстерність, брали участь у обговоренні фахових професійних проблем на засіданнях циклових комісій, педагогічних та методичних радах; підвищували професійний рівень шляхом відвідання онлайн-конференцій, семінарів, вебінарів, круглих столів, тренінгів, майстер-класів; працювали над втіленням в освітній процес новітніх технологій навчання.

Атестаційна комісія підтвердила високий рівень професійної майстерності педагогічних працівників, які атестувалися.

Вітаємо колег з успішно пройденою атестацією! Бажаємо вам завжди прагнути до нових педагогічних вершин, натхнення і сил для їх підкорення! Здоров'я, добробуту і нових яскравих успіхів!

Підсумки тижня циклової комісії профілюючих дисциплін із спеціальностей 101 «Екологія» та 206 «Садово-паркове господарство»

З 18 по 22 березня 2024 року коледжі проходив тиждень циклової комісії профілюючих дисциплін із спеціальностей 101 «Екологія» та 206 «Садово-паркове господарство». У рамках тижня проведено такі заходи:

 

18.03.2024 р.

Викладачі Чупа В.М. та Мельник Ю.Ю. провели з студентами спеціальності 101 «Екологія» екскурсію в навчально-наукову лабораторію Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

 

19.03.2024 р.

Викладачка ботаніки Чуй О.В. в 21-СП групі провела відкрите лекційне заняття з дисципліни «Фізіологія рослин».  Тема заняття «Ріст рослин».

 

20.03.2024 р.

Викладачка І.П. Боднар в 11-СП групі провела відкрите практичне заняття з дисципліни «Образотворча грамота». На занятті студенти ознайомилися з нетрадиційною технікою малювання «по-мокрому».

 

21.03.2024 р.

Викладачі Шиян Т.Д. та Боднар І.П. провели майстер-клас з виготовлення декоративних композицій із стабілізованого моху.

 

Викладачка Мацюк Л.Р. з студентами 11-СП групи на території Міської дитячої екологічної станції провела практичне заняття із дисципліни "Озеленення присадибних ділянок" на тему: "Формування декоративних рослин та насаджень, їх утримання та догляд".

 

22.03.2024 р.

Викладачки Мельник Ю.Ю. та Мацюк Л.Р. провели зі студентами 11-Е, 11-СП, 11-ХТ груп брейн-ринг під гаслом «Світ у твоїх руках». Мета заходу – формування свідомого ставлення до навколишнього середовища та екологічного мислення в студентів.

 

Викладачка Мельниченко Г. М. провела практичне заняття в лабораторії експериментальної біології та заповідної справи з студентами 31-Е групи. Під час заняття студенти працювали за мікроскопом, оглянули аеробіологічні препарати, а також дізналися про основні методи поліноіндикаційних досліджень.

 

Практичні заняття у Лабораторії експериментальної біології та заповідної справи

Практичні заняття у Лабораторії експериментальної біології та заповідної справи для майбутніх екологів, студентів групи 31-Е Івано-Франківського фахового коледжу ЛНУП організувала к.б.н., доцент кафедри біології та екології Галина Мельниченко. Студенти мали можливість попрацювати за мікроскопом 🔬, оглянути аеробіологічні препарати, дізнатися про основні методи паліноіндикаційних досліджень 🌺.

Екскурсію у  науковому гербарію провела к.б.н. Надія Капець. Слухачі  познайомилися з лишайниками - неймовірним прикладом асоціації грибів 🍄 та водоростей 🪸, довідалися як розпізнати лишайники в природі та з їхньою допомогою визначити якість атмосферного повітря. Студентам вдалося доповнити і закріпити теоретичні знання практичними навичками.

Брейн-ринг «Світ у твоїх руках»

Викладачі Мельник Ю.Ю. та Мацюк Л.Р. 22 березня 2024 року зі студентами другого курсу, які навчаються за освітньо-професійними програмами 101 «Екологія», 206 «Садово-паркове господарство» та 181 «Харчові технології» провели відкрите заняття у формі екологічного брейн-рингу.

У протистоянні зустрілися такі команди як: «Джерело», «Охоронці природи» та «Господарі планети». Кожний раунд команди виборювали бали даючи відповіді на питання, демонстрували вміння творчо та критично мислити, показали злагоджену командну роботу та лідерські якості.

Оцінювало брейн-ринг компетентне журі в складі методиста коледжу Баран Б.Б. та  викладачами Кухній Л.С., Джус Г.М., Фелик К.Я.

В атмосфері взаємоповаги та здорової конкуренції в кінці заходу було визначено переможців, якими стали учасники команди «Охоронці природи».

Вивчаємо особливості озеленення присадибних ділянок

21 березня 2024р. викладачка Мацюк Л.Р. на території Міської дитячої екологічної станції провела практичне заняття для студентів групи 11-СП із дисципліни "Озеленення присадибних ділянок" на тему: "Формування декоративних рослин та насаджень, їх утримання та догляд". Студенти мали змогу ознайомитись на практиці з квітковими та деревно-чагарниковими видами рослин та етапами їх формування та розвитку. Розглянули основні проблеми, які виникають на початку проектування озеленення, вдалий підбір асортименту рослин та їх поєднання на присадибній ділянці.

Майстер-клас як особливий жанр узагальнення та поширення педагогічного досвіду

21 березня 2024 викладачі Боднар І.П. та Шиян Т.Д. провели майстер-клас для студентів 21-СП групи спеціальності 206 “Садово-паркове господарство”  з виготовлення декоративних композицій із стабілізованого моху.

Стабілізований мох володіє унікальними властивостями, використовується в інтер'єрному оформленні квартир, заміських будинків, офісних приміщень, ресторанів, готелів тощо. Слід зазначити, що майстер-клас - це особливий жанр узагальнення та поширення педагогічного досвіду, що представляє собою фундаментально розроблений оригінальний метод або авторську методику, що спирається на свої принципи і має певну структуру.

Під час роботи студенти дізналися  багато цікавої та корисної інформації.

Студенти вивчають нові техніки малювання

20 березня 2024 в рамках тижня циклової комісії, викладачка коледжу Боднар Ірина Петрівна провела відкрите заняття для студентів спеціальності 206 «Садово-паркове господарство» з дисципліни «Образотворча грамота».

Боднар І.П. познайомила студентів з нетрадиційною технікою малювання «по-мокрому» або «по-сирому».

По-мокрому - один із тих термінів, який треба сприймати буквально. Це нанесення свіжої (вологої) фарби на вологу поверхню або на іншу фарбу, що також ще мокра. В результаті кольори частково зливаються один з одним і змішуються в картині.

Заняття пройшло на високому методичному рівні, студенти були дуже зацікавлені новою технікою малювання  та із задоволенням спробували даний спосіб малювання.

На шляху до знань: відкрите заняття з дисципліни «Фізіологія рослин»

19 березня 2024  викладачка Чуй О.В. провела з студентами 3 курсу спеціальності 206 «Садово-паркове господарство» відкрите лекційне заняття  з дисципліни «Фізіологія рослин». Тема заняття: «Ріст рослин».

В формі діалогу було обговорено питання про вплив зовнішніх факторів на ріст і розвиток рослин. Для закріплення знань студенти заклали дослід з вивчення впливу зовнішніх факторів на проростання насіння пшениці. 

Підбивши підсумки опрацьованої теми, викладач у  доступній формі пояснила завдання на самостійне вивчення.

Слід  відзначити високий методичний рівень проведеного заняття, інноваційність, спрямованість на набуття загальних та спеціальних компетентностей здобувачами фахової передвищої освіти.

Викладачка Чуй О.В. показала себе  хорошим фахівцем та вмілим організатором.

Екскурсії в навчально-наукові лабораторії ІФНТУНГ

18 березня 2024 року  викладачі  Чупа  В.М. та Мельник Ю.Ю. провели для студентів спеціальності 101 «Екологія» екскурсію в навчально-наукові лабораторії  Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

 Студентів ознайомили із організацією діяльності лабораторій, призначенням і принципами роботи основного лабораторного обладнання. В ході екскурсії за допомогою електронного мікроскопа студенти розглядали мікроскопічні препарати гідри, пеніциліну, кров’яних тілець та ознайомилися з сучасними приладами декарбонізації, які  вимірюють кисень, газ, температуру, вуглекислий газ. Під час екскурсії також було продемонстровано принцип роботи аналізатора якості води, який за допомогою датчиків може визначити ph, електропровідність та рівень розчиненого кисню.

Студенти мали змогу дізнатися про  особливості професії в галузі охорони та раціонального використання природних ресурсів, захисту довкілля, а також  про затребуваність на ринку праці таких спеціалістів.

Слід зазначити, що лабораторії університету співфінансуються  за допомогою Європейського Союзу.

Обговорення шляхів удосконалення освітніх програм

27.02.2024р. відбулося засідання робочих груп по обговоренню змін та шляхів удосконалення  освітньо-професійних програм  «Екологія» та «Садово-паркове господарство».

В  засіданні робочих груп взяли участь заступник директора з навчальної роботи  Кулаєць Г.П., завідувач технологічного відділення к.с.-г.н. Вихованець В.Я. та методист коледжу Баран Б.Б..

Всі пропозиції та зауваження щодо змістовного наповнення освітньо-професійних програм висловлені членами робочих груп будуть винесені на розгляд циклової комісії профілюючих дисциплін із спеціальностей 101 «Екологія» та 206 «Садово-паркове господарство».

Відкрите засідання циклової комісії з обговорення освітніх програм

07 лютого 2024 року цикловою комісією профілюючих дисциплін зі спеціальностей 101 «Екологія» та 206 «Садово-паркове господарство» було організовано та проведено відкрите засідання  з обговорення змісту та внесення пропозицій до проєктів освітньо-професійних програм «Екологія» та «Садово-паркове господарство»  на 2024-2025 навчальний рік.

Метою заходу було залучення до продуктивної та конструктивної дискусії стейкхолдерів.

У заході взяли участь стейкхолдери, члени циклової комісії, завідувач технологічного відділення к.с.-г.н. Вихованець Віктор Ярославович . Зустріч було проведено у змішаному форматі: офлайн та в онлайн-режимі в формі відеоконференції.

До обговорення освітньої програми долучилися:

  1. Качмар Мар’яна Ігорівна – керівник ландшафтної компанії «Королівський сад»;
  2. Василишин Богдана Богданівна – завідувач еколого-натуралістичним відділом міської екологічної станції;
  3. Кузнєцов Роман Ігорович – науковий співробітник природного заповідника «Горгани»;
  4. Пітух Ірина Михайлівна – провідний фахівець сектору еколого-освітньої роботи природного заповідника «Горгани»
  5. Ісарик Оксана Миколаївна – фахівець з екоосвіти Галицького НПП.

Голова циклової комісії та завідувач відділення розповіли про проєкти освітньо-професійних програм спеціальностей, що реалізуються на відділенні: про їх особливості, зміст, перелік нормативних та вибіркових освітніх компонентів, програмні результати навчання та компетентності.

Під час зустрічі обговорювалися питання, що стосуються якості підготовки здобувачів фахової передвищої освіти. Учасники засідання обмінялися думками та надали свої пропозиції щодо вдосконалення освітньо-професійних програм.

Так, науковий співробітник природного заповідника «Горгани» Роман Кузнєцов наголосив на необхідності формування у здобувачів освіти практичних навичок проведення моніторингу навколишнього середовища.

Провідний фахівець сектору еколого-освітньої роботи Пітух Ірина відзначила, що освітній компонент «Заповіна справа» є важливим для вивчення, оскільки спрямований на збереження та відновлення екосистем, що є основою життя на Землі.

Керівник  ландшафтної компанії Качмар Мар’яна додала, що здобувачів освіти потрібно більше ознайомлювати з оновленим  матеріалом про композиції та їхні поєднання, більше приділяти увагу вивченню питань захисту  рослин та звернути увагу на вивчення рослини котрі адаптувалися до зміни клімату.

Підводячи підсумки засідання голова циклової комісії Мельник Юлія Юріївна подякувала всім за роботу та повідомила, що всі пропозиції будуть рекомендовані групам кадрового забезпечення для внесення змін в освітньо-професійні програми.

Дякуємо нашим партнерам, друзям та колегам за плідну зустріч!

Робота над удосконаленням освітньо-професійних програм триває!

Робота над удосконаленням освітньо-професійних програм триває!

Сьогодні відбулась робоча зустріч гарантів освітньо-професійних програм коледжу. Представники колективу обговорили не лише загальні підходи до розробки програм, але й приділили особливу увагу етапам та завданням, пов'язаним із переглядом змісту освітніх програм.

Серйозна увага приділялась вивченню пропозицій від роботодавців та студентів. Взаємодія з представниками бізнес-середовища є необхідною для забезпечення випускників не лише теоретичними знаннями, але й практичними навичками, відповідними вимогам сучасного ринку праці.

Одним із ключових аспектів роботи гарантів є визначення актуальних тенденцій у вибраній сфері навчання. Це дозволяє адаптувати зміст освітніх програм до найновіших вимог і технологічних зрушень. Такий підхід забезпечує випускникам коледжу конкурентоспроможність та готовність до викликів сучасного ринку праці.

Зусилля у напрямку впровадження інновацій у навчальні програми та врахування потреб індустрії допомагають створювати збалансовані та ефективні освітні курси. Також важливою частиною цього процесу є впровадження новітніх методик навчання та оцінювання, що сприяють активному залученню студентів та формуванню їхнього критичного мислення.

Цілісний підхід до удосконалення освітньо-професійних програм в коледжі відображає важливість постійного вдосконалення освітнього процесу. Такі заходи сприяють створенню умов для випускників, які готові ефективно функціонувати у сучасному суспільстві та приносити користь галузі своєї діяльності.

Участь викладачів коледжу в Ярмарці професій: розширення горизонтів майбутнього

Викладачі Чупа В.М та Трушик В.І. прийняли участь у ще одній знаковій події, яка не тільки підкреслила важливість освіти, але й допомогла учням визначитися із своєю майбутньою професією. На запрошення Тисменицького центру зайнятості ми відвідали Ярмарку професій у Старолисецькому ліцеї, де викладачі та студенти коледжу мали змогу розповісти про навчальний заклад і презентувати наші спеціальності.

Метою цієї події було дати молодим людям можливість краще зрозуміти свої можливості та обрати професійний шлях, який найкраще відповідає їхнім інтересам і навчальним здібностям. Ярмарка Професій була важливою подією для всіх учасників, адже вона створила унікальну можливість обміну ідеями і досвідом між учнями, викладачами і представниками різних професій.

Разом ми будуємо краще майбутнє для нашої молоді та нашого регіону!

Актуальні проблеми ботаніки та екології

28 вересня студенти Івано-Франківського фахового коледжу Львівського національного університету природокористування взяли участь у триденній Міжнародній конференції молодих учених "Актуальні проблеми ботаніки та екології" організаторами якої були кафедра біології та екології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Інститут ботаніки імені М.Г. Холодного.

Студенти мали можливість прослухати пленарні лекції та секційні доповіді молодих науковців у різних галузях ботаніки, мікології, дендрології, ландшафтної архітектури та екології.

Студенти вражають комісію своїми проектами

Сьогодні відбувся захист кваліфікаційних робіт студентами випускного курсу освітньої програми «Садово-паркове господарство» коледжу.
Студенти приємно вразили не лише своєю енергією, але й глибокими знаннями під час захисту кваліфікаційних робіт перед комісією. Проекти з озеленення ділянок виявилися справжньою перлиною серед виступів. Студентські роботи, присвячені зеленим ініціативам, вражають своєю оригінальністю та практичністю. Замість стандартних рішень, студенти пропонують інноваційні підходи до озеленення ділянок, які враховують екологічні та естетичні аспекти. Кожен проект враховує особливості місцевості та ефективно використовує ресурси. Окрім проектів з озеленення, студенти також представили інші цікаві роботи, відображаючи широкий спектр їхніх навичок і здібностей.
Високий рівень підготовки студентів є неабиякою заслугою викладачів та результат виконання освітньої програми коледжу. Зазначимо, що студенти продемонстрували відмінне розуміння та застосування теоретичних знань у практичних завданнях.
Результати захисту кваліфікаційних робіт підтверджують, що молодь нашого коледжу виходить у світ з глибоким розумінням сучасних викликів та здатністю пропонувати інноваційні рішення. Це свідчить про успішну роботу навчального закладу та визначає його як лідера в галузі підготовки кваліфікованих фахівців.

 

Здорові рослини - запорука врожаю.

 

На протязі першого  семестру 2022-2023 навчального року студенти спеціальностей « Садово-паркове господарство» та «Екологія» разом із викладачами коледжу Караванович Х.Б, та Мельник Ю.Ю провели пізнавальні заняття у Івано-Франківській міські дитячі екологічні станції. Під час занять студенти ознайомилися з історією створення станції та парників які розташовані на території, що започатковані польським паном. Родичі цього пана і в наші дні приходять провідати станцію.

Екологічний, біологічний та зоологічний - за такими трьома напрямками працює Івано-Франківська міська дитяча екологічна станція. Щороку тисячі дітей займаються тут дослідженнями, результати  яких презентують на всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Часто стають призерами. Так, нещодавно вихованці станції під керівництвом наставників посіли перше місце на Всеукраїнському конкурсі з флористики та фітодизайну на тему «Код нації».

Упродовж минулого навчального року 150 вихованців дитячої екологічної станції стали переможцями міжнародних конкурсів, ще 240 — всеукраїнських, розповіла директорка станції Ганна Левицька. З її слів, усі здобутки отримують завдяки злагодженій командній роботі дітей та колективу. Про юних франківських екологів знають і за кордоном.

Рослини які вирощуються у парниках ідуть на озеленення території міста, шкіл та садочків . Також на території є компостна яма куди звозять опале листя з територій навчальних закладів для перегною. Пізніше цей перегній використовують для розсад. Екологічна станція використовує тільки свою землю для теплиць.

Також під час екскурсії наші студенти дізналися про користь «аромостежки» та прогулялись недавно створеним дендропарком, освоїли методи обрізки хвойних дерев та ознайомилися з принципами сівозміни сільськогосподарських культур.

Обласний конкурс творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу»

Студентка Дземан Ольга під керівництвом викладача спеціальності “Садово-паркове господарство” Трушик Віри Ігорівни, зайняла І місце за напрямом образотворче мистецтво, виконавши роботу на полотні під назвою «Незламна». Образ української жінки з Джавеліном в руках символізує незламність та силу нашого народу, а лелеки у небі - символ любові до рідної землі, Батьківщини, оберіг сімейного затишку.

Екскурсія студентів в  Івано-Франківську міську дитячу екологічну станцію.

Екологічний, біологічний та зоологічний - за такими трьома напрямками працює Івано-Франківська міська дитяча екологічна станція. Щороку тисячі дітей займаються тут дослідженнями, результати  яких презентують на всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Часто стають призерами. Так, нещодавно вихованці станції під керівництвом наставників посіли перше місце на Всеукраїнському конкурсі з флористики та фітодизайну на тему «Код нації».

Упродовж минулого навчального року 150 вихованців дитячої екологічної станції стали переможцями міжнародних конкурсів, ще 240 — всеукраїнських, розповіла директорка станції Ганна Левицька. З її слів, усі здобутки отримують завдяки злагодженій командній роботі дітей та колективу. Про юних франківських екологів знають і за кордоном.

Також під час екскурсії наші студенти дізналися про користь «аромо стежки» та прогулялись недавно створеним дендропарком, освоїли методи обрізки хвойних дерев.

Обговорення проекту освітньо-професійних програм

28 березня 2023 року цикловою комісією профілюючих дисциплін зі  спеціальностей 101 «Екологія» та 206 «Садово-паркове господарство» було організовано відкрите засідання по обговоренню проекту освітньо-професійних програм. В обговоренні взяли участь усі члени циклової комісії, завідувач технологічного відділення кандидат сільськогосподарських наук   Вихованець В. Я., а також члени студентського самоврядування. Від представників екологічних організацій запрошені Шиян Галина Григорівна – завідувач зоолого-рослинницьким відділенням Івано-Франківської міської дитячої екологічної станції та Шинкарук Галина Василівна – заступник директора з навчально-методичної  роботи Івано-Франківського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

В.Я. Вихованець звернув увагу учасників засідання на особливості співпраці викладачів циклової комісії, студентів та представників екологічних організацій щодо покращення підготовки майбутніх фахівців.

Учасники засідання акцентували увагу на екологічних  викликах пов’язаних з веденням бойових дій на території України, особливостях практичної підготовки студентів в цих умовах та роботи над науковими дослідженнями.

В ході зустрічі відбувся обмін думками стосовно змісту освітньо-професійних  програм.

 Шиян Г.Г. висловила готовність сприяти практичній підготовці здобувачів фахової передвищої освіти та надати їм можливість проходження виробничої практики на базі екологічної станції.

Шинкарук Г.В. наголосила на особливостях післявоєнного розвитку екології та садово-паркового господарства, дала слушну пораду щодо впровадження  кейс-технологій,  які допомагають моделювати проблему певного характеру і  знаходити варіанти вирішення поставлених перед студентами завдань.

Тиждень циклової комісії

20-24 березня 2023 року у ВСП «Івано-Франківський фаховий коледж ЛНУП» відбувся тиждень циклової комісії профілюючих дисциплін із спеціальностей 101 «Екологія» та 206 «Садово-паркове господарство».

 В рамках тижня циклової комісії викладачами було організовано ряд пізнавальних та навчальних заходів.

20 березня викладач Чупа В.М. провів відкрите заняття в 31-Е групі на тему: « Дослідження фізичних полів та їх вплив на здоров’я населення».

21 березня – студентами 11-СП та 11-Е груп під керівництвом викладачів Трушик В. І. та Мельник Ю. Ю. проведено благоустрій та озеленення території коледжу, а саме висаджено декоративні рослини на клумбах, підстрижено та сформовано крони чагарникових та деревних насаджень.

22 березня -  викладачами Мельник Ю. Ю, Трушик В. І. та Мацюк Л. Р проведено екологічний брейн-ринг під гаслом «Природа – як картинка Рафаеля» між студентами 11-Е, 11-СП та 11-А груп. Мета заходу - узагальнити та розширити знання студентів про рослини, природу та її охорону, розвивати естетичне сприйняття навколишнього, розвивати спостережливість, уяву та кмітливість студентів.

23 березня відбулася зустріч з Кочмар Мар’яною Ігорівною,  потенційним роботодавцем, власницею садового центру  «Королівський сад»., який розташований у селі Загвізді. Мар’яна Ігорівна розповіла про особливості роботи ландшафтного дизайнера, про проектування та  реалізацію проектів, про озеленення території та догляд за нею. 

24 березня викладачі циклової комісії Чуй О.В., Копер Н.Є., Мацюк Л.Р. та Мельник Ю.Ю. взяли участь у щорічній студентській науково-практичній конференції на тему «Енергетична та харчова безпека України», яка проходила в  коледжі. 

У цей складний для кожного українця час, важливо усвідомлювати і бути вдячними захисникам, саме завдяки їм ми маємо можливість безпечно працювати та навчатися!

Навчання у практичних умовах

27 квітня 2023 року студенти та виклалачі коледжу провели заняття на базі ДП «Дністровське басейнове управління водних ресурсів». Провідний спеціаліст підприємства ознайомила студентів з основними аспектами їхньої роботи, принципом проведення лабораторних досліджень щодо визначення якості питної води.

Івано-Франківський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Однією з найактуальніших проблем сучасності є взаємодія людини з природою. Важливим аспектом у вирішенні проблеми збереження природних ресурсів є освіта людей в області навколишнього середовища, екологічне виховання всього населення, а особливо підростаючого покоління. Результатом екологічного виховання людини є формування мотивів, потреб, звичок цілеспрямованої екологічної поведінки та природоохоронної діяльності, здорового способу життя. Саме сповідуючи ідею принципу природовідповідності, основою якого є вчення про те, що людина — це частина природи, яка живе за її законами, працює Івано-Франківський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді. 26.04. студенти 1-Ю групи з викладачкою Мельник Ю.Ю відвідали центр. Завідувачка відділу організаційно-методичної роботи Кухар Ірина Миколаївна ознайомила студентів з структурою та роботою ОЕНЦУМу. Студенти довідалися, що центр складається з біологічного, організаційно-методичного відділів та живого кутка. На базі центру організована робота різних гуртків, які відвідують вихованці з цілої області. В ОЕНЦУМі створено музей українознавства та екології. В музеї розміщені легенди про рослинний і тваринний світ, куточок хліба, колекція писанок, методичні розробки народних свят та обрядів, методичні матеріали з охорони та збереження навколишнього середовища, природи. У живому кутку центру знаходяться різні види кроликів, шиншили, папуги та хом’яки. Також центр має площу 0,25 га, де розміщені дендрологічний, квітково-декоративний, зоолого-тваринницький, колекційний відділи та зелений клас. Зустріч видалась дуже корисною та цікавою для студентів.

Дбаємо про майбутнє України вже сьогодні!

30 травня 2023 року на базі коледжу відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція на тему «CТРАТЕГІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ УКРАЇНИ: ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ, ЕКОНОМІКА ТА ІНФОРМАЦІЙНА ОСВІТА». До роботи конференції долучилися ВНЗ з цілої України. Учасники конференції, серед яких доктори с/г наук, кандидати економічних наук, викладачі та аспіранти підняли важливі питання, які дають повний опис шляхів розвитку України після Перемоги та впровадження новітніх методів викладання в освіті. За підсумками конференції видано збірник тез доповідей. Дякуємо учасникам та організаторам конференції за активну роботу.

Участь викладачів коледжу в Ярмарці професій: розширення горизонтів майбутнього

Наш коледж прийняв участь у ще одній знаковій події, яка не тільки підкреслила важливість освіти, але й допомогла учням визначитися із своєю майбутньою професією. На запрошення Тисменицького центру зайнятості ми відвідали Ярмарку професій у Старолисецькому ліцеї, де викладачі та студенти коледжу мали змогу розповісти про навчальний заклад і презентувати наші спеціальності.

Метою цієї події було дати молодим людям можливість краще зрозуміти свої можливості та обрати професійний шлях, який найкраще відповідає їхнім інтересам і навчальним здібностям. Ярмарка Професій була важливою подією для всіх учасників, адже вона створила унікальну можливість обміну ідеями і досвідом між учнями, викладачами і представниками різних професій.

Разом ми будуємо краще майбутнє для нашої молоді та нашого регіону!

Благодійна акція “Підтримай наших захисників”

В переддень Дня працівників сільського господарства з ініціативи Ради студентського самоврядування була оголошена акція "Підтримай наших захисників ". В рамках акції пройшов благодійний ярмарок , організований студентами та викладачами технологічного відділення. Доброчинна подія об'єднала студентів, викладачів, батьків.

Чого тут тільки не було : смаколики, напитки, солодощі, страви української кухні...Кожна група, яка брала участь у ярмарку, намагалася не лише вразити креативністю, творчим підходом, але й зібрати якомога більше коштів для наших захисників. Під час акції зібрано 43 тис.грн., які урочисто були передані воїнам 109- го батальйону 110- ї гірсько-штурмової бригади.
Разом наближаємо Перемогу!

З Днем працівників сільського господарства!

Теперішня осінь знову незвична, осінь тривоги, скорботи та болю. Та як би нам не було важко в часі війни, ми сьогодні вшановуємо людей, які розвивають аграрний сектор економіки, що складає основу життя держави та добробуту її громадян.

В цьому часі збіглися ще 2 знакові події для нашого коледжу – відзначення професійного свята працівників сільського господарства України та вручення дипломів фахового молодшого бакалавра студентам заочного відділення за спеціальністю «Агрономія». Щоб бути успішним у обраній професії, потрібно мати, в першу чергу, справжній талант та любов до рідної землі.

Усім працівникам аграрного виробництва у їх професійне свято ми адресуємо найгарячіші привітання і побажання врожайного на щастя життя! Міцного здоров’я, благополуччя, злагоди, гарної погоди і наснаги на нові звершення! Хай щедра осінь обдарує вас своїми плодами, принесе в кожну родину мир і спокій, достаток і велике людське щастя!