Події та заходи

Твори Ліни Костенко – це завжди дуже влучні та важливі слова, які
потрібні кожній людині. Її вислови надихають, заряджають енергією,
дарують відчуття потрібності та прокладають стежку до правильних вчинків.
Ліна Костенко – перлина сучасної української літератури. Її слова
глибоко актуальні в наш час.
Це ж треба мати сатанинський намір,
Чаїти в собі невиліковний сказ,
Щоб тяжко так знущатися над нами,
Та ще й у всьому звинувачувати нас!

Ліна Костенко

«Ми не маємо права на поразку»,- нагадує нам поетеса і стверджує «Бо
хто за що,а ми за незалежність».
А треба жити,якось треба жити,це зветься досвід ,витримка і гарт..

Із Днем Поезії тих, хто пише і хто розуміє написане!Поезія – це найкращі слова в найкращому порядку Семюел Тейлор Колрідж

Тарас Шевченко

9 березня виповнюється 211 років з дня народження Тараса Григоровича Шевченка, великого українського поета, художника, громадського діяча, філософа, історика, етнографа, фольклориста, педагога. Він всі свої сили та життя віддав служінню українському народу.

Тарас Шевченко -національний символ українського народу. Без його імені не можна уявляти нашої літератури, нашої культури, нашої країни.

У кожного народу є талановиті митці- поети, письменники. Саме вони прославляють свою країну, звеличують її серед інших націй світу.

Поезія Кобзаря є дорогоцінним спадком не лише для нинішніх , але й для прийдешніх поколінь та відіграє ключову роль формування національної свідомості  та культури.

Його поезія є потужним чинником формування українців як нації. Сьогодні Тарасове слово надихає мільйони українців на боротьбу за вільну Україну, підтримує їхню міць та прагнення до мирного і кращого майбутнього.

Леся Українка

Леся Українка – символ сили, мудрості та незламності української жінки
25 лютого ми відзначаємо день народження Лесі Українки – видатної поетеси, драматургині, громадської діячки, яка стала уособленням сили духу, інтелекту та боротьби за свободу. Її творчість надихає покоління українців, а життєва стійкість є прикладом для кожного.
Цей день символічно пов’язаний із Днем української жінки, який відзначається 25 лютого. Леся Українка стала втіленням усіх найкращих рис української жінки: мужності, самопожертви, творчого генія та нескореності перед труднощами. Її слова: «Ні! Я жива! Я буду вічно жити!» стали маніфестом боротьби та віри у власні сили.
Сьогодні українські жінки продовжують її справу – у мистецтві, науці, освіті, на полі бою та в кожній сфері життя. Вони, як і Леся Українка, є рушійною силою змін, які наближають Україну до свободи та процвітання.
Нехай цей день стане нагадуванням про силу, талант та незламність українських жінок, які змінюють історію!
 
 

Небесна Сотня – Герої, які змінили історію України
Небесна Сотня – це узагальнена назва героїв, які загинули під час Революції Гідності (листопад 2013 – лютий 2014 рр.), відстоюючи демократичні цінності, права людини та незалежність України.
Події Революції Гідності
Протести розпочалися після рішення влади не підписувати Угоду про асоціацію з ЄС. Згодом мітинги переросли у боротьбу за свободу, що завершилася трагічними подіями на Майдані Незалежності.
З 18 по 20 лютого 2014 року силовики відкрили вогонь по протестувальниках. Загинули понад 100 осіб – студентів, медиків, активістів, звичайних громадян з різних куточків України
Важливі імена Небесної Сотні
Серед загиблих були люди різного віку, професій та національностей. Серед них:
Сергій Нігоян – перший загиблий активіст Майдану, вірменин за національністю.
Михайло Жизневський – громадянин Білорусі, який віддав життя за свободу України.
Юрій Вербицький – науковець і активіст, закатований у лютому 2014-го.
Пам'ять у літературі та мистецтві
Про Небесну Сотню написано книги, знято фільми та створено мистецькі проєкти:
«Небесна Сотня. Життєписи» – збірка біографій загиблих.
Фільм «Зима у вогні» – документальна стрічка про Майдан.
Пісня «Плине кача» стала символом прощання з героями.
Небесна Сотня – це приклад сміливості, жертовності та любові до Батьківщини. Їхній подвиг не забутий, а пам’ять про них нагадує, що свобода й незалежність мають високу ціну.

Бібліотека бере активну участь у культурно-просвітницьких заходах коледжу: до відзначення пам’ятних і знаменних дат оформляємо книжкові виставки та тематичні полички, надаємо допомогу викладачам і студентам у підборі матеріалу для культурних та просвітницьких заходів, що проводяться у коледжі.

Сьогодні ми відзначаємо День Державного Герба України. Саме 19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю Постановою Державний Герб незалежної України. Він є одним із офіційних символів нашої держави, який уособлює тисячолітній зв'язок поколінь та прагнення українського народу до незалежності. Недаремно вважається, що у ньому зашифроване слово «Воля»

14 лютого Міжнародний день дарування книг!  (International Book Giving Day) – це добровільна ініціатива , започаткована у 2012 році американкою Еммі Бродмур. Вона спрямована на підвищення інтересу та доступу до книг і бібліотек.

Книги існують століттями, і вони були джерелом знань, розваг і натхнення для багатьох поколінь. Книги дають можливість втекти від реальності, навчають новому та налагоджують зв’язок зі світом.

Книжкове свято відзначається з 2012 року у понад 30 країнах світу. Головна ідея свята — надихати людей у всьому світі дарувати гарні книги та показувати, що книга залишається актуальним подарунком і не втрачає своєї цінності, навіть у вік технологій.

Книга набула актуальності під час повномасштабного вторгнення, стала засобом психологічної реабілітації та способом пережити драматичні події.

 Даруйте книгу з любов’ю. Можливо, подарована вами книга, стане для когось джерелом натхнення, яскравих емоцій та заспокоїть душу від тривожного сьогодення.   Адже книга – один із найцінніших винаходів людства, вона сіє добро і любов,  дає нам відповіді на всі запитання і гарну пораду; навчить жити, любити і працювати заради щастя народу, заради самих себе і своїх рідних. Недарма в народі кажуть : «Хто багато читає, той багато знає». Частіше заглядайте до скарбниці духовності – книг, з яких б’є невичерпне джерело мудрості .

Бібліотека коледжу пропонує усім охочим долучитися до акції з дарування книг. Добрі справи робити приємно!

 

 

Книжкові виставки

Книжкові виставки та тематичні полички в діяльності бібліотеки займають дуже важливе місце. Для популяризації книги в бібліотеці оформлено постійно діючі книжкові виставки та тематичні полиці, які періодично оновлюються новими надходженнями.


 

        

6 вересня у світі відзначається день читання книг

Це чудова нагода взяти до рук книгу та поринути у світ захоплюючих історій та нових знань

Цей день закликає любити книги та поширювати любов до читання.

Читання -це найшвидший спосіб поповнення словникового запасу

Книги- це круто!

Читайте, мрійте,творіть!!!   

“Життя без книг -це хата без вікна” (Д.Павличко)

 

 


26 квітня 2024р. куратори груп зі студентами «Екологія» провели виховний захід до 38 річниці Чорнобильської трагедії.

                   Чорнобильська АЕС стала символом найбільшої в історії людства техногенної катастрофи та символом мужності, і самопожертви в ім’я Батьківщини тисяч українців.

               Здобувачі освіти приготували презентації, тематичні книжкові  виставки. Учасники заходів вшанували пам'ять жертв катастрофи хвилинною мовчання.

Вічна і світла пам’ять тим, хто став на боротьбу з невидимим ворогом-радіацією та ціною власного життя зупинив страшну світову катастрофу. Подвиги цих людей назавжди записано у літопису людської мужності та навічно залишаться у пам’яті українського народу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


150-річчя від дня народження Лесі Українки

Студенти Львівського національного університету природокористування та коледжів, які входять у його структуру приєдналися до всеукраїнського артчеленджу з нагоди 150-річчя від дня народження Лесі Українки. Метою заходу є залучення студентів до кращого надбання української культурної спадщини, просвітницької роботи та національно-патріотичного виховання молоді засобами українського мистецтва.


 

Конкурс творчих робіт
 «Геній Франка»


 

Всеукраїнський диктант національної єдності

9 листопада, у День української писемності та мови, в коледжі було створено осередок з написання Всеукраїнського диктанту національної єдності. Вже традиційно цю акцію підтримують наші викладачі та студенти, які радо беруть участь у написанні диктанту, демонструючи свою велику любов до рідної мови.