Завершився щорічний міжнародний проєкт фінансової грамотності Global Money Week, який тривав з 18 по 24 березня. Україна, не зважаючи на важкі часи, також змогла одночасно з більшістю світових держав, провести відповідні заходи з покращення фінансової грамотності своїх громадян. Ініціатором даного проєкту в Україні став Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, координатором - Національний банк України.
Офіційна тема Global Money Week цього року «Захистіть свої гроші, убезпечте своє майбутнє» фокусувалась на безпечному управлінні грошима та підкреслювала важливість відповідального ставлення до особистих фінансів.
Не пройшов цей тиждень непомітно і в нашому навчальному закладі. Викладачі та студенти Івано-Франківського фахового коледжу Львівського національного університету природокористування (надалі Коледжу) з великим ентузіазмом приєднались до даної освітньої кампанії, метою якої є розвиток фінансової свідомості та грамотності дітей і молоді, формування в них відповідних знань та вмінь, необхідних для прийняття розумних та зважених фінансових рішень.
До даного заходу викладачі Коледжу підійшли досить серйозно та відповідально.
Напередодні всім педагогічним працівникам була донесена інформація про святкування Global Money Week та надані відповідні рекомендації щодо інформування студентів кураторами.
Тиждень грошей розпочався досить енергійно. В понеділок 18 березня зі студентами – фінансистами працювала викладач Брус Любов Петрівна. Було проведено заняття-дискусія на тему «Поради з кібербезпеки та схеми шахрайства у воєнний час». Студенти прослухали корисну інформацію, переглянули цікаві відеоматеріали, обмінювались досвідом зі свого життя та життя знайомих, які стикнулись з кібершахрайством. Разом обговорювали вірні рішення в подібних ситуаціях.
До початку заходів Global Money Week долучилась і дирекція нашого Коледжу.
На другому занятті вже обізнані по темі студенти, розділившись на групи по 3 людини та отримавши підготовлений викладачем матеріал, розійшлись по групах збагачувати решту студентів нашого навчального закладу корисною та цікавою інформацією. Студенти-фінансисти розказували про Global Money Week, зачитували цікаві факти про гроші, українські банкноти, їх походження, розповідали про основні елементи платіжної безпеки, задавали тематичні загадки та нагороджували за вірні відповіді студентів, а іноді і викладачів, символічними призами - шоколадними монетами.
За відгуками студентів, всім було дуже цікаво та пізнавально.
Понеділок пройшов плідно. Молодь багато чого засвоїла з кібербезпеки та, навіть, обіцяла проінформувати своїх домочадців про можливі фінансові шахрайства в наш час.
Вівторок продовжив збагачувати студентів Коледжу важливою інформацією з фінансової тематики. Викладач Малишева Тетяна Василівна розглянула зі студентами цікаву тему «Історія шахрайства з грошима: від фальшивомонетництва до кібершахрайства». На занятті молоді люди дізнались про витоки фальшування грошей, підробки банкнот, історію виникнення платіжних карток, виникнення першої української купюри тощо. Особливу увагу викладач звернула на основні аспекти шахрайських схем і заходи, які допомагають від них вберегтись.
Середа пройшла не менш енергійно і була насичена подіями по даній тематиці. Досвідчений викладач Савчук Осипа Ярославівна продовжила знайомити студентів з правилами платіжної безпеки та поширеними сценаріями шахрайства. Щоб закріпити отримані знання, студенти зіграли в настільну командну гру «Кібербезпека: думай швидко, плати безпечно!» Гра пройшла надзвичайно динамічно та неймовірно цікаво. Студенти отримали море позитивних емоцій.
Також, оскільки в середу в коледжі проходять виховні години, викладачі-економісти розповсюдили серед кураторів важливу інформацію з кібербезпеки та надали цікаві відеоматеріали для перегляду зі студентами на тему «ШахрайГудбай».
Середа стала пізнавальною і для викладачів-економістів (Брус Л.П., Савчук О.Я., Придюк О.М., Малишевої Т.В.), які взяли участь в Міжнародній конференції для освітян «FinLit Forum: розвиток фінансової грамотності в шкільній освіті». Дана конференція попри свою тривалість (з 10.00 до 16.00) пройшла надзвичайно цікаво. Провідні фахівці світу у сфері фінансової науки обмінювались досвідом щодо навчання дітей та молоді фінансової грамотності. Заслухані також конкретні пропозиції учасників щодо впровадження з 2025 року нового предмету в шкільну освіту з фінансової грамотності.
В четвер естафету Global Money Week підхопила викладач бухгалтерського обліку Придюк Оксана Миколаївна. За керівництвом викладача студенти енергійно працювали над створенням стінгазети з платіжної безпеки «Бережись монстрів-шахраїв». Вони вносили свої пропозиції, обговорювали їх, вишукували цікаві ідеї для створення наглядного матеріалу та командно втілювали їх на папері.
Завершальним та не менш цікавим етапом покращення фінансової грамотності серед молоді стала п'ятниця.
Викладачі Брус Л.П. та Придюк О.М. провели зі студентами тематичні заняття. Цікавинкою стало для студентів змагання «Скарбничка платіжних порад», на якому кожен з гравців на окремій картці вписував свої поради щодо платіжної безпеки та захисту від кібершахрайства. Вкінці всі разом їх обговорювали. Поради та пропозиції були чіткими та досить слушними.
Кожного дня студенти та викладачі коледжу підтримували Всесвітній тиждень грошей не лише обговоренням відповідних тем, а й своїм зовнішнім виглядом, одягнувши відповідний колір логотипу Global Money Week ( понеділок – зелений, вівторок - жовтий, середа – білий, четвер – рожевий, п'ятниця – синій).
Кожен із кольорів має значення у фінансовій сфері та символізує достаток, впевненість, свободу можливостей, зростання та надійність.
Загалом тиждень промайнув швидко, емоційно та надзвичайно цікаво. Global Money Week збагатив студентство та викладачів нашого Коледжу корисною інформацією із платіжної безпеки.
Ми вдячні відповідальним особам Національного банку України і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за надані матеріали для проведення відповідних заходів.