Духовне та естетичне виховування

Спадок поколінь, національний символ та оберіг - це все українська вишиванка!

День вишиванки у коледжі перетворився у свято єднання, відчуття приналежності до народу, який ствердно заявив про себе у світі. Це день, коли ми стверджуємо, що ми були, є і будемо, а кожен вишитий хрестик немов зшиває рани від нестерпного болю за Україну і водночас зцілює нас.
Вишиванка і українська пісня завжди ідуть поруч. Тому так щемливо і душевно звучали сьогодні пісні, танцюальна композиція " Українське сонце зійшло".Родзинкою свята було дефіле вишиванок і спільні світлини.

Майстер-клас «Плетіння вервиці»

"З Вервицею - до Перемоги", - під таким девізом пройшов сьогодні майстер-клас з виготовлення вервичок для воїнів ЗСУ. Волонтерки п.Людмила Салига і п.Лілія Ковальчук, які проводили майстер-клас, цікаво, на прикладах життєвих ситуацій розповіли студентам, що через молитву на Вервиці та за посередництвом Матері Божої Господь багато разів змінював хід історії.
З великим захопленням студенти і викладачі складали зернятко до зернятка, молилися за Україну, за наших захисників. Для воїнів 109-го батальйону 10-ї гірсько-штурмової бригади сплели 25 вервичок.

Майстер-клас «Великодня писанка»

Писанка – український різновид великодніх яєць. Яйце, декороване традиційними символами, які пишуться за допомогою воску й барвників. 30 квітня викладачка та керівник гуртка «Дизайнер» ВСП «Івано-Франківський фаховий коледж ЛНУП» Боднар Ірина Петрівна провела майстер-клас для студентів та викладачів коледжу з писанкарства. На передодні світлого свята всі хто відвідав майстер-клас  збагатились Великоднім настроєм. Нехай це величне свято наповнить серця світлими почуттями надії і любові, дарує щастя, добро та мир! Щиро вітаємо з прийдешніми святами!

Обласний конкурс солістів «Пісенний вернісаж»

28 лютого на базі нашого коледжу пройшов обласний конкурс солістів «Пісенний вернісаж». Метою конкурсу є популяризація сучасної української пісні, підтримка та розвиток вокального мистецтва, удосконалення виконавської майстерності. Цей цікавий і незабутній захід перетворив наш коледж сьогодні на велику співочу країну, у якій панували щирість, доброта та переживання за долю країни. Студенти мали змогу показати свій талант і позмагатися за звання кращого виконавця у традиційних номінаціях та жанрах.

Наш коледж достойно представила студентка 1 курсу Ровенко Вікторія і танцювальний колектив народного театру пісні  «Мелос» (художні керівники: Яремина А.В., Тафійчук М.Б, Пристай В.С.

   

У контексті модних і трендових новинок сучасного світу виховувати у студентів духовність, здавалось би, зовсім не просто, бо, на жаль, те, що пропагує сучасний світ, є з точністю до навпаки. Однак, я щиро радію, що нам це вдається.

На базі нашого коледжу функціонує молодіжний осередок «Школа молодого лідера», в якому за основу ми беремо таке гасло: «Виховуємо студентів красою, творчістю, бажанням творити добро».

Наша школа працює в багатьох напрямках, які в цілому зосереджені над всебічним розвитком сучасної молодої людини, реалізацією її творчих здібностей, розкриттям талантів та розумінням власного «я»!

В духовному вихованні нашим партнером, а радше ми б назвали їх добрими      друзями, виступає Церква! Коледж  уже багато років співпрацює з різними парафіяльними та молодіжними спільнотами, що діють при парафіях міста. Ми як християни радіємо з цього, однак з юридичної точки зору, запевняємо, що таке залучення студентів до участі у діяльності спільнот є абсолютно добровільним та відбувається за згодою студентів.

На базі нашого коледжу діє центр академічного капеланства на чолі з капеланом о. Іваном Венгрином, з яким ведеться співпраця.  Наші активні студенти беруть участь у форумах, які організовує центр капеланства. Ми співпрацювали з Церквою Царя Христа та отцями-васильянами – Володимиром Палчинським та Йосафатом Хаймиком, які проводили щотижневі реколекції у нас в гуртожитку, брали участь у Всеукраїнських релігійно-наукових конференціях, що відбувались за участі отців та семінаристів, а також студентської молоді, були учасниками Міжнародної конференції спільно з молоддю з Литви.

На території коледжу та в приміщенні гуртожитку освячені каплички Матері Божої, біля яких відбуваються молебні у релігійні свята за мир і єдність в Україні. Уже кілька років поспіль наші студенти та викладачі перед Великоднем мають можливість попередньо організовано приступити до сповіді.

 Останні 2 роки ми почали активно співпрацювати з парафією Різдва Пресвятої Богородиці, яку у нашому місті ще називають студентська Церква або молодіжна парафія. При цій парафії функціонує молодіжна спільнота «Біблійне коло».  Дана церква є осередком християнства серед молоді, а отці – Віталій Сенько та Андрій Гумен, які служать на парафії та працюють з молоддю, вважають, що саме студентство – механізм, який рухає життя на парафії.

Школа молодого лідера бере активну участь у парафіяльному та спільнотному житті. Разом із охочими студентами ми працюємо у недільних катехитичних школах, студенти мають унікальну можливість спробувати себе у ролі катехита, готуючи та проводячи заняття.

Звичайно ж, кожна праця є до кінця доброю, якщо приносить плоди! А плодами є те, що наші студенти з радістю і любов’ю до ближнього роблять діла милосердя.

У рамках проекту «Серце до серця» відвідуємо сиротинець у с. Крихівці, сімейний дитячий будинок у м. Івано-Франківськ, дитячий інтернат у с. Чукалівка, Залучанський дитячий інтернат у Снятинському районі. Щороку готуємо подарунки для дітей у рамках проєкту «Миколай йде до дітей сиріт», відвідуємо реабілітаційний центр учасників АТО у с. Клубівці, разом з молодіжною спільнотою минулого року втілили проєкт «Різдвяний пакунок» для потребуючих. При парафії був організований благодійний ярмарок, на який ми мали попередньо  підготувати смаколики. Всі кошти з ярмарку були витрачені на продукти до Різдвяного столу, які ми спільно збирали у пакунки і відносили за адресами, що залишали на парафії потребуючі люди.

Радіємо, що та діяльність, яку ми здійснюємо, йде у правильному напрямку, а все те, що ми намагаємось прививати нашим студентам, – на благо для них та майбутнього нашої держави!


" Хресна дорога моєї України " - виховний захід у виконанні викладачів коледжу
 

Місія добра продовжується...
В переддень Великодня студенти 31-А групи разом з куратором Свораком Л.М. вітали ветеранів праці, які зараз на заслуженому відпочинку, дарували їм щасливі миттєвості спілкування, висловлювали подяку від дирекції коледжу за багаторічну працю.

Традиційно в Україні весна розпочинається з Шевченка. Як весна оновлює природу, так і поезія Шевченка оновлює наші душі, закликає щиро любити свій народ і свою Україну.

     Тарас Шевченко – це невмируща слава українського народу.  У його особі український народ ніби об’єднав найкращі сили і обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень…

     10 березня у коледжі було проведено поетичний марафон із безперервного читання творів Кобзаря. Учасниками цього заходу були студенти коледжу та викладачі Глеб О.В. та Міщанин М.В.  Особливо незабутнім та емоційним був виступ заступника директора з виховної роботи Маланчук Мирослави Орестівни, яка виконала поему Т. Шевченка «Тополя». Кожен із читців своїм яскравим виконанням намагався довести, що твори Шевченка – це могутня зброя, якої боїться ворог, адже у поета кожне слово –  як могутній удар, що б’є у саме вороже серце!

     Поезія Тараса Шевченка завжди актуальна й сучасна. Черпаймо із неї оту цілющу силу, що допоможе нам воскресити і утвердити нашу Україну такою, якою бачив її у своїх мріях Поет.


Сьогодні активна молодь нашого коледжу мала змогу побувати на відкритій зустрічі з Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом Шевчуком та успішними людьми міста! Говорили про важливість духовного виховання, моральні цінності сучасної молоді. Блаженніший підкреслив, що сьогодні є надзвичайно важливим верховенство права та те, що саме сучасна молодь сьогодні має будувати правову державу! Радіємо, що мали змогу побувати на такій знаковій події!

«Ми так довго всі сиділи онлайн, в часи пандемії, а потім почалася війна, тому нам так важливо мати нагоду для живого спілкування, підтримати один одного. Просто поглянути в очі та посміхнутися. Хочу, щоб після нашої зустрічі ми утвердилися в думці про те, щоб йти разом за нашу вільну незалежну Україну» - глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук!


Творчі викладачі — творчі студенти!

Завершився ІІ обласний етап конкурсу творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу».

У номінації «Образотворче мистецтво» І місце зайняла студентка технологічного відділення Дземан Ольга і викладач коледжу Трушик В.І.

Вітаємо наших переможців!


ВСП "Івано-Франківський фаховий коледж ЛНУП" щиро вітає студентку 11-Ф групи економічного відділення Нанюк Валерію та викладача української мови і літератури Міщанин Мар’яну Василівну з перемогою в обласному конкурсі поезії (І місце), присвяченому Дню української писемності та мови! Гордимося нашими студентами та викладачами!