День Гідності та Свободи

Указ про відзначення Дня Гідності та Свободи на державному рівні п’ятий президент України Петро Порошенко підписав 13 листопада 2014 року. Відповідно до указу, його заснування «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI ст., а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору».

Революція Гідності залишила глибокий, визначальний і незабутній слід в історії та відкрила вікно можливостей для якнайважливіших змін в Україні – процесу декомунізації, розвитку громадянського суспільства, що потужно заявило про себе на Майдані у вигляді численних громадських ініціатив і волонтерського руху на розбудову війська і захист держави.

Ідеали Революції, надії й рішення  змінили нашу ментальність, розпочали і продовжують формувати нашу нову політичну ідентичність.

На Майдані життя б’ється серце надії!

На Майдані життя стали доньки й сини!

Україно моя, чи здобудеться мрія,

За яку свою кров ми в цей день пролили…