Зустріч зі стейкхолдерами – від теорії до практики!

16 квітня 2024 року педагогічний колектив технологічного відділення Баран Б. Б., Орловський Р. М., Чумбей В. В., Василів О. І. та Джус Г. М. на базі приватного аграрного господарства «Рідна земля» за сприяння керівника підприємства Слободяна В. Р., провели виїзне комплексне практичне заняття в умовах виробництва для студентів спеціальності «Агрономія», що розташоване у селі Чесники.

У господарстві була можливість як найкраще розглянути сучасні технології рослинництва, землеробства, кормовиробництва, тваринництва, ветеринарії, а також зберігання та переробки с/г продукції.

Господарство у своєму користуванні має 3750 га землі, у структурі посівних культур є зернові , зернобобові, ріпак, а також 150 га виділено під цукровий буряк. Велика частка зернових переробляється на корм тваринам.

Керівник підприємства розкрив практичну складову вирощування с/г культур, усі потенційні можливості та нюанси технології для створення найоптимальніших умов росту та розвитку рослин.

Інформаційний день продовжив заступник директора з тваринництва Чемеринський Олег, який ознайомив студентів із технологією безприв’язного утримання молочних корів та молодняку. Тваринницький комплекс налічує 1500 голів, збудований за новітньою технологією європейського зразка. Тут втілені та перевірені практичним досвідом сміливі рішення, що приносять хороший результат у вигляді високих надоїв тварин, а найважливіше, що дані умови утримання максимально відповідають потребам тварин та підвищують їх продуктивність.

Наш пізнавальний досвід продовжили у сироварні «Економ», яка розташована у цьому ж населеному пункті. Проект започаткований завдяки міжнародному гранту, а практичну допомогу у технології виробництва «Чесниківського сиру» надав експерт зі Швейцарії Норберт Буррі. Смачна дегустація сирів та натхненна праця власників, показали студентам можливості розвитку бізнесу на селі.

Заняття на виробництві дозволяє теорію перенести у практику. Щиро вдячні стейкхолдерам за цікаву, пізнавальну та інформативну зустріч. Бажаємо успіхів у втіленні амбітних планів!