Ще один крок до академічної доброчесності

Проблема плагіату з кожним роком стає дедалі актуальнішою, адже плагіат уже формується на рівні ринку. Створюються спеціалізовані сервіси, що займаються написанням готових робіт, а на ділі — тільки плагіатом. Як наслідок, псевдознання у студентів.

Коледж на виконання розпорядження ректора Університету  приєднався до  єдиної системи Strikeplagiarism.com. для перевірки дипломних, наукових робіт на плагіат.

Система Strikeplagiarism.com - це ІТ-інструмент, призначений для перевірки справжності текстових документів. Завданням системи є надання інформації, яка дозволяє ідентифікувати кількість запозичень в уже згадуваному тексті та їх джерелах.

З метою роз’яснення  випускникам 31 ГЗ, 2-СПб груп та викладачам Бодак О.Б. і Вагилевич Т. В. - керівникам дипломних робіт про дану Систему, заступник голови Комісії з етики та академічної доброчесності Коваль О.З.  провела тренінг, в рамках якого студенти мали можливість звантажити свої роботи та перевірити їх на плагіат і таким чином ознайомитися з Системою на практиці.

Звичайно, перша перевірка  не зовсім потішила своїми результатами, але дала можливість звернути увагу  на помилки при цитуванні джерел, формуванні списку використаних джерел, і, як виявилося, набутті практичних навичок по формуванню посилань.

Все це дало можливість відкоригувати роботи, виправити недоліки і при повторній перевірці отримати гарні результати.

Зокрема, станом на 9 червня, було перевірено 25 робіт,  і тільки 7 з яких проходили повторну перевірку.